| dee.hk a întrebat:

Hello :* Ce haine pot sa port daca sunt inalta? As vrea sa par mai scunda pentru ca sunt cam slaba.

23 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Trebuie sa fi mandra ca esti inalta...eu as vrea sa mai am si eu 10 cm in plus(nu am decat 1, 60 cm)
pai poarta si tu rochite, saldalute din alea tip romane sau cum le zice ca si asa sunt in trend, si nu sunt d acord cu parul scurt...pai ori esti fata ori baietel tongue

| alexa a răspuns:

In primul rand haine cat mai deschise si mai colorate si albul de asemenea da senzatia de volum
nu te imbrak in negru k vei parea si mai slaba
poti incerk dungile orizontale, hainele mai largute mai ales ca in acest sezon se si poarta
a si la coafura poti sa faci ceva... spre exemplu sa porti parul desfacut si cat mai mult volumwinkingasta depinde si de tipul tau de fatawinking
bafta

cami
| cami a răspuns:

Draga, si eu sunt inalta si aveam aceeasi conceptie ca si tine. vreau sa par mai scunda.
Dar nu! acum m-am desmeticit, si mi-am spus ca nu se merita...[cu toate k traiesc intr-o lume in care...sunt numai pitici]...
Noi fetele mai inalte, fi convinsa ca aratam mult mai bine decat celelalte big grin...gandeste-te ca ai corp frumos, si nu te mai priva de acest avantaj.
Si eu am 1.74 si numai pe tocuri de 10cm ma port.fie ele cui sau ortopedice.
Eu [ca si restul fetelor, inalte] nu meritam? de ce numai "pitipoancele" sa poarte tocuri? .NU. mie-mi plac tocurile.
Deci, calm si nu-ti mai face atatea griji.
Capul sus, dupa cate spui, arati chiar f bine.
[multe te invidiazawinking ]

| borsec a răspuns:

Si eu sunt inalta si cand eram la liceu aveam aceeasi problema ca si tine, apoi am devenit model, am capatat incredere in mine si gata...

| LikeABossBaby a răspuns:

Buna:* pai primavara incearca blugi deschisi la culoare stramti sau chiar treisfert cu ghetutze dinacelea cu gaurele un tricou peste funduletz cu o jacheta,vara pantaloni scurtzi cu sandalutze romane maieuri nu prea scurtutze si poti adauga o curea sub sani pentru ati scoate in evidenta bustul sau vara acele rochitze lungi pana in pamant colorate si draguta, toamna(ca siprimavarabig grin), iarna cizmulitze peste ghenunchi cdu talpa ceva mai subtirica cu o bluzitza grosutza peste funduletzbig grin sper sati fi fost de ajutor:*:* bafta pup:*:*:X

| gabimaris a răspuns:

Dungile orizontale, hainele cu motive florale, largi, evazate, margelele si alte accesorii pentru gat purtate la baza gatului, parul lung lasat pe spate (nicidecum tuns scurt sau strans in coc sau coada de cal), apoi culorile deschise, toate creeaza impresia ca esti mai grasa si mai scunda!

| MADALINAAAA a răspuns:

Si eu sunt inalta(1.81)si slaba. dar ma imbrac normal, ca orice fata, pentru ca ma consider o fata normala!

| mirajevents a răspuns:

Sandale grecesti cu talpa subtire, shalvari sau colanti 3 sferturi si o bluza mai lunga peste fundwinking

| J7anine a răspuns:

...si zici ca nu vrei sa fii model?!

| cotzobel a răspuns:

Si eu sunt inalta si slaba si? asta inseamna ca nu pot iesi din casa? Ma imbrac atat in pantaloni cat si in fuste.crede.ma ca sunt multe fete care ne invidiaza pe noi astea inalte si slabe.eu pana sa scap de acest complex, in special vara, ma imbracam sport cu pantalonii cat mai largi.Cu timpul am scapat de acest complex si ma imbrac in fuste cat mai scurtebig grin, pantaloni stransi etc.si port si tocuri.deci stai linistita, sa nu crezi ca esti singura inalta si slaba...Fii fericita ca porti merge, pentru ca sunt atatia invalizi care si.ar dori sa aiba corpul si picioarele pe care le ai.Indiferent cu ce haine te imbraci.nu o sa scazi in centimetrii.Bafta multa in a avea mai multa incredere in tine si a te smti la fel ca celalalte fetehappy

| andi a răspuns:

Cele mai bune si cele mai reusite haine pentru unele fete, sunt cele naturale... pielea naturala...big grinwinking

| Onutzu a răspuns:

Si eu sunt inalt am (1.85) si de obicei port: pantaloni, bluze, tricouri depinde de anotimp laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam 1.78 ultima data cand m-am masurat si abia am implinit 16 ani deci sunt destul de inalta pentru varsta mea. dar sincera s fiu imi place si mai port si tocuri.am o pasiune pentru pantofi. stai calma nu sunt pitzi. deci, mie o fata inalta tot timpul mi s-a parut ca arata mai bine, deci nu incerca sa pari mai scunda. singurul lucru care ma impiedica sa port tocuri este faptul ca prietenul meu e de aceeasi inaltime cu mine cand nu le port sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt-PYT.DEE.Si eu sunt inalta.am 1.77 si 54 kg.sunt fotomodel.si trebuie sa port tocuri. e adevarat, pe strada nu port deoarece nu mi se par comode. O fata, cu cat este mai inalta, slabutza cu atat este mai feminina si mai suava.Parul mediu sau lung(dar sa aiba mult volum).iti fac corpul sa para de vis.Nu te sfii sa porti tocuri, haine mulate, scurte si fii cat poti de feminina, gandeste'te ca esti cea mai bunawinking.eu asa am prins incredere in mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi tricourile mai lungi te fac sa pari mai scundawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heh eu am 1. 84, marimea la incaltaminte41, par cretzos, des... fata lunguiata, umeri mari...\crying((((((((((((((((Dar tu te plingi ca ai 1. 74! 1. 74 e inaltimea ideala!

| Otaku007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cineva care înțelege cum e sa fi fata și sa ai peste 1, 80?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai gandesti la inaltime comportate natural eu am1 7 6 si 54 kg sunt slabuta imagineaza ti cum ma vad si eu inalta si slaba ca daca bate mai tare vantul ma imprastii happy dar si noi suntem frumoase. iubitului meu ii place fff mult cand imi pun tocuri inalte. chiar am niste pantofiori cu un toc ajung cam la 190 cred dar nu i nimic eu ma vad frumoasa am un corp slabut dar cu forme asa ca nu mai conteaza inaltimea ma simt egala cu toata lumea.va pup pe toti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff eu am 15 ani aproape 16 am 1, 55 sa zic si 44 de kg. si u te plangi ca esti inalta?! stai lin ca eu imi doresc sa fiu mai inalta si nu stiu cum sa fac si tu. Esti foarte bine asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...sincera sa fiu si eu am aceeasi intrebare uneori... dar si noi(astea inalte)suntem tot fte si eu nu am complexe in ceea ce priveste vestimentatia, cu exceptia tocurilor care recunosc ca le poart destul de rar doar la ocazii specialehappysi eu sunt slaba ma in jur de 1, 75(cred, daca nu mai mult)si am 18 ani.deci.stai linistita:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspuns la dee.hk ceva sa se potriveasca cu tine

| Jesse a răspuns:

Sh eu sunt inalta am 1. 77 sh 55 kg ma consider frumoasa sh o fata normala asa ca nu-ti face griji nu esti singura fata inalta. Oricum multe ne invidiaza pentru corpul nostruwinking

| Inna_8244 a răspuns:

Buna si eu am 1, 74 si sunt slaba si crede-ma ca am ajuns la concluzia ca, pana la urma nu conteaza inaltimea sau cu ce ne imbracam, conteaza sa te simti tu bine in pielea tahappy