| anonim_4396 a întrebat:

Hello TPU. Am 12 si cam 1.79 sad ce sa fac? urasc ca-s asa inalta, nu pot sa port tocuri, nici la dans nu vreau sa ma mai duc. Chiar nimic nu pot face sa par mai scunda? crying(

20 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

HaHa vorbesti serios? esti prima fata inalta care o aud ca se plange...
De obicei aud " am 1, 60, de ce nu pot avea mai mult? " Fi serioasa, o sa arati beton pe la 18 ani, ceva gen 1, 85 vreo... 75 de kg sau 80 happy
Ce pot spune, poate ai noroc sa ajungi pe la 1, 85 happy

| xDammit a răspuns (pentru Liviu):

Musca-ti limba mai omule. laughing

| Liviu a răspuns (pentru xDammit):

Muscati-o TU, mie are cine sa mi-o muste, in fine nu despre asta e vorba :-l, deci crede-ma, vad fete foarte rar care au peste 1, 75 trebuie sa fi foarte norocoasa, eu am 1, 80 - 1, 83 tot ce gasesc sunt copile de 1, 60 1, 50 maxim 1, 70 nimic mai mult, crede-ma sr putea sa cresti pan pe la 1, 85 sau mai mult.Nu poti purta tocuri ca te dor picioarele puisor happy da sunt singur ca la 1, 80 ale tale ai vreo 50 de kg sau 60 laughing gandeste ca eu la inaltimea mea am 102 kg am facut sala si altele.TU inca esti in crestere, poti sa ma depasesti pe mine, o femeie mare va arat mereu frumos si impunator, nu va intrazni orice barbat sa se bage in seama cu tine.Asta imi aminteste de o intamplare, eram prin 2008 la profesionala, si unu de la noi din clasa era tare in gura, vine o rugbista (care facea rugbi) o ditamai femeie, il ridica pe ala in o mana, mie mi-a cazut tigarea din gura si am inceput sa rad laughing

| zurick a răspuns:

Salut! Stai linistita multi ar vrea sa fie mai inalti, de ce asta ar fi o problema, in plus sunt dragute fetele inalte. Pupici!

| xDammit a răspuns (pentru zurick):

Dar oare chiar nimic nu pot sa fac sa par macar cu 2-3 cm mai scunda? sad

| zurick a răspuns:

Poti sa porti incaltaminte mai joasa, dar nu cred ca ar trebui sa te simti prost chiar e un benificiu sa fii inalta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Woow ai foarte multe ajantaje, altii ar vrea sa fie mai inalti si nu pot si eu sunt una din perosane care macar cu 5 cm de as fi mai inalta...gandeste-te ca poti avea o cariera de modelwinking Relax it's ok.

| yo547 a răspuns:

Nu draguta, stai calma ca fetele mai inalte sunt mai dragute decat cele pitice.O sa ajungi la o varsta cand o sa te mandresti cu asta.Pup. Fundita?

| sodobar a răspuns:

Te faci fotomodel, multe vor sa fie inalte

| SirGeo a răspuns:

Esti inalta dar nu e ceva de care sa te plangi si da nu prea poti sa faci nimic sa fii mai scunda dar mie a-mi plac inaltele tongue

| DunkelheitBu a răspuns:

Multe fete ar vrea sa fie inalte, de exemplu eu, care la 13 ani am 1, 56 crying((
Toate colegele mele sunt mai inalte ca mine straight face Probabil nu o sa mai cresti, acum hormonii te dezvolta si se intampla multe in organismul tau, nu te ingrijora, oricum, acum la varsta ta nu poti sa porti tocuri, ai sa vezi, poate nu vei mai creste si mai tarziu cand vei avea vreo 20 de ani vei arata foarte bine happy

| stronzzo a răspuns (pentru DunkelheitBu):

Si esti mica la ani astea(13) la 20 ani o sa ai 1.80-85,la varsta aia aveam si eu tot 1, 54 si acum am 1.85.

| DunkelheitBu a răspuns (pentru stronzzo):

batting eyelashes depinde de multe lucruri inaltimea, m-i s-a mai zis ceea ce mi-ai zis tu

| stronzzo a răspuns (pentru stronzzo):

O sa treaca de 1, 85, eu am 22 si la varsta ei aveam 1, 50, 2, 3, 4,nu mai imi amintesc, acum am 1, 85...

| xDammit a răspuns (pentru stronzzo):

Ei bine, depinde si de organism.

| stronzzo a răspuns (pentru DunkelheitBu):

Depinde si de sportul care il faci, eu colindam tot orasul la varsta aia si eram si la un club de fodbal, tr sa pui corpul in miscare, fetele in special stau in casa si asta scade rodul inaltimii, ori ce sport ajuta la inaltime.

| DunkelheitBu a răspuns (pentru stronzzo):

In afara de echitatie ( care o fac ) si gimnastica

| stronzzo a răspuns:

Ai multe avantaje acum poate mai putine, in special baieti vad mai frumoase fetele inalte ....noi numim fetele inalte caprioarelaughing), sa te obisnuiesti cu flueraturile, bine acum esti mica inca mai ai de crescut vr 20 cmm laughing) pana pe la 20 ani, pitin cam exagerat dar cu gusturi bune ajungi.

| Daniela_Danieladaniela_1993 a răspuns:

Poti folosi inaltimea in avantajul tau de ex apucate de basket

| MrsPanda a răspuns:

Doar tu ai o problema cu asta ca esti inalta, daca ceilalti iti zic ca esti prea inalta, etc nu-i baga in seama, in plus ai prieteni adevarati care te ajuta. Dansatorii inalti sunt foarte buni, nu trebuie sa-ti lasi hobby-urile doar pentru ca esti inalta, gandeste-te ca unele persoane ar vrea sa creasca, si daca esti atat de inalta ma gandesc ca nu o sa mai cresti de la 13 ani, cam asa... thinking Nu-ti mai fa probleme cu asta, si eu zic sa nu te lasi de dans. P.S. Esti o persoana puternica, si frumoasa, iti sta bine sa fii inalta, nu-ti mai fa probleme, love you.♥