| andreea567890123 a întrebat:

Hello.
Dacă nu imi creste parul e din cauza ca nu ma dau cu balsam?

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nici vorbă! Ai alte cauze pe interior, alimentație proastă, probleme hormonale, sunt atâția factori. Mergi la un dermatolog și acesta îți va da analizele necesare.

| Simpatic a răspuns:

Nu, este cu siguranta de la alti factori printre care cei genetici si nu numai.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred, desi balsamul are rolul lui, contine vitamine.
S-ar putea ca firul tău de par să se rupă la pieptănare și atunci ai impresia că s-a oprit din creștere.
Tine si de factorii genetici, de ex dacă in familia ta, femeile, (mami, mătușa, bunica etc), nu au reușit să aibă un păr foarte lung, inseamnă că s-a oprit din crestere la un anumit nivel.
Vezi și aici alte cauze pentru care părul se opreste din creștere:

http://www.libertateapentrufemei.ro/......lui-146675

| Celcestietot a răspuns:

De vina ar fi genetica, alimentația, odihna, o boala sau îngrijirea acestuia.

| JamesWatson a răspuns:

Nu. Parul creste diferit de la o persona la alta. Cel mai probabil asa e al tau creste mai greu.