| MissxD a întrebat:

Hello! Ce parere aveti despre balsam de indreptat parul? Eu am parul ondulat si mi-as dori ceva sa mi-l indrepte bine. Voi ce folositi? happy

Răspuns Câştigător
| sashihy a răspuns:

Poti sa incerci orice balsam sau sampon dar nu va da rezulate...cel mai bine e sa folosesti o placa de par de la o firma buna pentru.ca rezistenta parului sa fie mai de durata si iti spun ca nu vei reusi cu absolut nici un balsam sau sampon. spun din propria experienta.appbig grin inainte de a folosi placa poti pulveriza pe parul uscat un sprai special ca sa nu ti se ardawinkingsucces

| MissxD explică (pentru sashihy):

Poti sa te uiti pe tutoriale ceva... si as vrea sa stiu parerea ta despre placa Instyler. Cauta pe internet si spune-mi ce crezi. Este o placa buna? happy Multumesc frumos! love struck

10 răspunsuri:
| SweetSecrets a răspuns:

Nu sunt sigura ca balsamul de indreptat parul face minuni. Daca vrei un indreptat perfect e nevoie de placa /perie si foen. Daca balsamul asta de care zici uh chiar e bun, sa-mi zici si mie ce marca e:*>big grin

| MissxD explică (pentru SweetSecrets):

Nu prea am rabdare de fel big grin pentru ca stau 40 minute sau chiar o ora sa mi-l indrept. Cateodata nu imi iese bine... decat daca ma indreapta altcineva... Craciun Fericit! >big grin

| emabrumareanu29 a răspuns:

Poti folosi placa, consider ca este "mai de durata"

| deedi9 a răspuns:

Si eu am parul ondulat si imi place mai mult cum imi sta drept. Am incercat si sampoane ( Elseve parca) pentru indreptat parul, dar nu erau foarte eficiente, asa ca am inceput sa folosesc placa. Acum imi pare cam rau pentru ca mi-a ars foarte tare parul (desi este de calitate). Ai grija! happy

| CrepăDulce a răspuns:

Balsamul nu cred ca ajuta. Poti folosi placa dar daca o folosesti des, iti va arde parul, si nu neaparat des, de exemplu de 3 ori pe saptamana tot anul sau cateva luni. Eu in locul tau nu mi l-asi indrepta. E normal sa vrei asta pentru ca cei ce au par drept vor ondulat si invers. Te cred ca vrei drept laughing facem schimb daca vrei. Mda deci eu am spus.sincer nu stiu ce te poate ajuta. Craciun Fericit!
P.S. Posibil sa fie tratamente dar pentru a afla, trebuie sa te duci la specialisti.si cred ca e prea complicat. happy

| MissxD explică (pentru CrepăDulce):

Mi l-as pastra asa cum il am dar faza e ca il am foarte des si volum groaznic de mult sa zic asalaughing si cu placa mi-e ca mi-l ard si nici nu am rabdare sa mi-l indrept bine, bine. Merg la coafor sa mi-l fileze dar nu prea des... Si stau cam 40 de min cand mi-l indrept bine... si de aia am pus acea intrebare mai sus! Craciun Fericit si tie! happy

| kim26 a răspuns:

In general balsamul nu te ajuta... foloseste o placa buna, cu un ulei sau o ceara protectoare. si o sa ai parul dreptbatting eyelashes

| claudya97 a răspuns:

Eu am folosit si sampon si balsam. stai linistita ca nu o sa ti-l indrepte mai mult ti-l ondileaza