| GogosikaInfuriata a întrebat:

A vrut sa ne despartim, ne-am despartit, si in final spunandu-mi "niciodata sa nu zici niciodata. Poate dupa experienta asta ramanem amandoi cu buza umflata si ne vom da seama de decizia luata dupa un timp, 5-6 luni sau 2 luni, asta nu stiu"... mi-a spus ca l-am ranit, ca am zis ca nu mai fac unele lucruri (ce tin ce comportament) si tot le-am facut, parerea mea este ca nu a avut puterea de iertare, si nu a vrut sa-mi ierte greselile tinute de comportament, de felul meu de a fi. E constient ca om perfect pe lume, si fara pacate nu exista, dar cu toate astea a vrut sa punem punct. Nu ne-am inselat, nu ne-am injurat, ne-am respectat tot timpul cat am fost impreuna (3 ani). Mi-a zis in ziua despartirii ca langa mine s-a schimbat, din baiatul smecher si care isi insela iubitele, l-am tranformat intr-un om cu suflet si sentimente si ca a invatat multe alaturi de mine, dar nu mai poate si prin urmare vrea sa punem punct (dupa o perioada de tranzit de o luna timp acordat de mine pentru ca el sa-si dea seama de ceea ce-si doreste, fiind un tip mai indecis si complicat). Voi ce parere aveti? Sa astept dupa el un timp sa vad daca face vreo miscare, sau sa merg mai departe? Mi-a mai spus ca cu greu poate sa se gandeasca la o alta relatie, si ca o sa-i fie foarte greu sa se mai implice, dar ca o sa incerce straight face Pentru mine asta suna "o sa mai caut si altceva mai bun, iar daca nu gasesc o sa ma gandesc la tine, sa ne impacam". Ce parere aveti? Va rog am nevoie de niste sfaturi.luminati-ma ca sunt in ceata de tot! Acum pare f. hotarat sa rupem legatura si sa nu mai fim impreuna, de ce ar vrea mai tarziu? Stiind ca comportamentul meu si felul meu de-a fi nu-i mai fac atat bine cat ii faceam odata?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vrea sa vada cum e si in ograda vecinului.
Eu zic sa vorbiti fooarte serios si sa-i spui ca daca el va fi cu alta si tu vei incepe o relatie cu altcineva. Daca nu il intereseaza, atunci nu te iubeste!

| Hombre a răspuns:

Mai asteapta o luna oricum nu ai altceva de facut.Motivele despartiri sunt naive si copilaresti pentru ca greselile de comportament le facem functie de imprejurari si nu vom scapa de ele pana la moarte. Daca este foarte hotarat sa va despartiti oricum nu ai ce face, relatia avind la baza angajamentul la amandoi.In viata un sut in fund poate fi un pas inainte de multe ori. Lasa timpul sa se parcurga, el are cel mai bun leac.Nimeni nu este de neinlocuit. Dar am o nedumerire si intentionat am lasat-o la urma. Tia spus ca langa tine s-a schimbat, l-ai transformat intr-un om cu suflet si sentimente. Pai cine te acuza de comportament cel care nu il avea? Nici la alta nu se gandeste nici cu tine nu mai poate.Cred ca elevul sia parasit profesoul prea din timp si mai avea multe de invatat.Deci nota scazuta la purtare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi tot ce spune atita timp cit nu i-ai cerut asta? Intr-un final nu te pot sfatui decit "sa invinga dragostea"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum pare f. hotarat sa rupem legatura sa nu mai fim impreuna, de ce ar vrea mai tarziu? In viata nu e ce pare a fi... abia dupa ce pierzi pe cineva iti dai sema pe cine ai pierdut, asta numai in cazul daca te-a iubit vreodata in astia 3 ani, iti spun din experienta mea care am fost ca "iubitul" tau am rupt o relatie de mult mai mult timp, regret si acum...roata nu e patrata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa il lasi un timp sa isi puna ordine in ganduri, iar daca te iubeste se va intoarce la tine si te va cauta din nou...iti spun din experienta, nu il cauta tu, daca vede ca esti indiferenta si daca te iubeste cu adevarat, o sa te caute.bafta!