| AngelaLily a întrebat:

Hello, fetelor. Ce unt de corp sau crema isi mentine efectul de hidratare un timp mai indelungat? Am incercat Nivea dar nu si-a mentinut efectul decat maxim 10 min, ceea ce e f putin.Care sunt cele mai bune? Ce ati incercat si ati fost super incantate? Eu inca sper sa gasesc ceva care sa isi mentina efectul hidratant...
PS: stiu ca pentru o hidratare a pielii si sanatate trebuie sa beau cat mai multe lichide si sa mananc fructe.

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| beka a răspuns:

Iti recomand lotiune spray miroase foarte frumos si isi mentine efectul d hidratare 2 zile:* ii minunat!
http://www.pcfarm.ro/......a_spf6.jpg

| Annemary_2131 a răspuns:

Eu am folosit un unt de corp de la Avon din gama Planet Spa... e foarte bun.:X

| lavynika a răspuns:

Incearca unutul de corp de la planet spa cu namol si minerale.Este foarte bun.

| AngelaLily explică:

Merci dar nu vreau lotiune pentru bronzare accelerata, nu imi place sa fiu bronzata.Alte sugestii, aveti? pentru hidratare indelungata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lotiune pentru corp Body Series de la Amway, este crema "anti rid" pentru corp si este foarte hidratanta, are si factor de protectie SPF 15.

| Tzukushi a răspuns:

Hei. citeste aici despre untul pe care il folosesc eu

http://www.sfaturilemariei.com/unturile-de-corp-o-piele-mai-fina/

| DrLavinia a răspuns:

Draga Angela, orice crema hidratanta este buna.Totusi iti recomand sa folosesti o crema de ''firma'' si pe o perioada indelungata, deoarece efectele apar in timp.Nu uita de lichide.Corpul uman este format in proportie de 90% din apa iar in lipsa ei, apare deshidratarea.