| anonim_4396 a întrebat:

Hello!
In weekend merg cu prietenul meu la o nunta. El isi ia o pereche de pantaloni de la un costum gri inchis, pantofi negri, camasa alba cu cateva margini maro si un papion maro. La tinuta asta trebuie neaparat sa isi ia sacoul la el sau merge si fara?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Cu sacoul obligat, face parte din costum si e o tinuta de gala fiind nunta. Acolo daca e prea cald il poate da jos, dar aparitia sa si-o faca si cu sacoul. happy

| mihai69 a răspuns:

Sacoul îl poate lăsa doar dacă sunt peste 35 de grade; cum vremea deja s-a răcorit, e cazul să-l poarte.
De asemenea, o vestă ar fi extrem de binevenită. Evident, dacă are.

| pilaf a răspuns:

O să fie oarecum răcoare. Sfatul meu e să ia sacul și dacă nu e cazul, poate să-l dea jos. Oricum, nu poate da greș dacă ia sacoul, arată mai frumos așa happy

| PrecioussGirl a răspuns (pentru pilaf):

Problema este ca sacoul ii este destul de mare. pantalonii sunt ok, dar sacoul zici ca sta pe gard...

| Baies_Miruna_Andreea_1992 a răspuns:

Sacoul face parte din tinuta vestimentara bărbăteasca deci da trebuie sacoul