| Sol27 a întrebat:

Hellohappy
o sa am majoratul luna viitoare si rochita mea va fi din dantela turcoaz sau ma rog un fel de albastru mai deschis ce accesorii(cercei, colier)ar trebui sa portbatting eyelashes?
please un sfatkiss

12 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Depinde ce forma are rochia

imi poti lasa un mesaj privat cu id-ul?
as vrea o poza cu rochita
in curand va avea si iubitul meu majoratul si caut innebunita o rochita.
te rog mult happy

| Alyra a răspuns:

Bună! Ar fi trebuit să dai mai multe detalii despre rochiță. În fine...eu zic că dacă e fără bretele ar trebui să porți niște accesorii mai mari,iar dacă are mâneci sau o să porți vreun bolero să porți niște accesorii puțin mai mici.
Referitor la culoare: Eu zic că ar arăta super dacă ai avea și accesoriile albastre,însă să fie o nuanță puțin mai închisă. Ar arăta bine (cred eu) și dacă ai avea cerceii de aceeași culoare cu rochița,iar colierul să fie o culoare diferită(pe post de contrast). :)
Cerceii***
Eu zic să fie de culoare:albastru închis,turcoaz sau negrii. Dacă ar fii de culoare mai deschisă ar părea mai degrabă o ținută de zi(cel puțin...așa mi se pare mie)
Uite niște cercei car îmi plac mie și sper să-ți placă și ție măcar vreun model:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Uite și niște cercei mai mici:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Bine...știu că ăștia cu iepuri sunt cam copilăroși,dar...ce conează!? Să fii și tu copil pentru ultima oară! :x
Următorii mi se par superbi! :)
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Colierul***
Uite niște poze:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Uite și două brățări:
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Succes!
Sper că te-am putut ajuta! :)

| ღβ3b3LuSa a răspuns:

Buna!
Uite aici un articol foarte folositor:
http://www.hotcity.ro/frumusete/dosar/corectii-de-stil/cum-sa-porti-dantela
Sper ca am ajutat:*

| RrOoXx a răspuns:

Turquoise ai vrut sa scrii?

si acum ca sa iti raspund la intrebare: roz sau albi.

| Pufuh a răspuns:

Eu as purta niste cercei mai lungi si argintii, un colier argintiu mai finut, o bratara simpla si un inel.Am mai vazut poze in reviste cu rochii de multe culori si asortate cu accesorii si m`am inspirat de acolo! Sper sa te ajute sfatul meu si sa ai o petrecere frumoasa:*

Răspuns utilizator avertizat
| eurynomus a răspuns:

Ar trebuii sa nu porti lenjerie intima sa nu strici farmecul

| remusrufa a răspuns:

Buna! Rochia de culoare turcoaz o poti asorta cu o pereche de pantofi sau accesorii de culoare alb perlat, argintiu, auriu sau, daca esti mai indrazneata, chiar violet. Chiar si fuchsia este in trend anul acesta si poate fi asortat cu turcoaz.

| picox a răspuns:

Daca e din dantela cel mai practic ar fi un colier lat din margele [straturi de margele cu spatii ] pe gat si brata tot de genul, pe negru si niste pantofi tot negri.

| NoName551 a răspuns:

Cred ca cel mai bine se potrivesc margelele albe, doua perlute fine, albe ca cercei, o bratara tot din margele albe. Opereche de sandale albe cu putin toc, si vei straluci!

Petrecere frumoasa si La multi ani!

| kissesfromhell a răspuns:

Pai, poti purta ori ceva de culoare cu rochita, ceva de genu' asta http://www.jegem.com/jewelry/photo/Moonstone_Jewelry_2.jpg
sau poti alege ceva simplu, din argint.Argintul merge la orice. La multi ani si distractie placuta!

| Xdeea_5783 a răspuns:

Eu sper sa fiu de folos.as spune sa potri niste margele mari albe sau bleu si niste cercei de argint.cat despre pantofi as propune niste sandale cu toc albe.pup si succes in viata