| MeteEmr a întrebat:

Hello! Ştie cineva cum pot scăpa de mătreaţă definitiv? Mulţumesc!

9 răspunsuri:
| comansorin a răspuns:

Tunde-te zero si dupa ce iti creste parul la loc ai grija sa-l speli bine, si eu am avut o matreata ingrozitoare care m-a scos din aproape toate relatiile dda dupa aia m-am tuns chel si gata aaa si daca esti fata incearca Garnier!

| ccrryyss a răspuns:

Definitiv nu poti

| eugeneuu a răspuns:

Iti spun eu o metoda traditionala laughing pune putin otet in apa cand te speli, faci d 2-3 ori asa si esti fresh...si dpa sa ne zici si noua daca ch a functionat

| MariaMrr a răspuns:

E imposibil sa scapi de ea definitiv pentru ca matreata e piele moarta.si ea se tot face acolo in cap... eu ma spal foarte bine pe cap si tot nu scap de ea.imi dispare sa zicem 90% dar tot ramane tonguebig grin

| myhaytzu a răspuns:

Te duci la un dermatolog sau la o farmacie samponu pe care il foloseam eu era 50ron 200ml aveam aceeasi problema insa inainte cu o saptamana sa se termine samponul a aparut din nou matreata o metoda buna este sa iti masezi cat mai des pielea capului si sa te speli cel putin 7-8 zile consecutive pe cap.

| drHau a răspuns:

Incearca Nizoral. E un sampon foarte bun si il gasesti in aproape toate farmaciile. Nu trebuie sa te tunzi, dar trebuie sa te tii de tratament. O sa dispara treptat... Bafta!

| MeteEmr explică (pentru drHau):

L-am folosit aproape 1 an jumate si tot n-a disparut.

| cami123987 a răspuns:

Mda si eu am aceeasi problema.straight face