| xDicsii a întrebat:

Hello TPU! Mie cam jena sa zic, dar na... Ieri am mancat nucilaughing mi le-am spart cu ciocanul si le-am mancat asa in coaja aia verdehappy Cu ce se duce murdareala de la nuci de pe maini. Funda

8 răspunsuri:
| Crystynyk1 a răspuns:

1.spălați temeinic mâinile cu apă și săpun
2.frecați-le cu o lămâie, folosiți atât zeama cât și coaja
3.clătiți bine mâinile cu apă curată pentru a nu rămâne lipicioase de la zeama de lămăi

funda?

| Useria a răspuns:

1. nu trebuie sa-ti fie jena putea sa i se intample oricui.
2. cu sare dinaia...cum ii zice...lamaioasa parca e un fel de sare cu un gust mai amar de lamaie cu aia cand te speli pe maini dai cu denaia da daca nu ai incearca si cu sare iodata(normala)

| W4rK0 a răspuns:

Cu dero, sau produse cum ar fi demachiant, sau spirt, sau sapun de vase...etc.doar d-astea,

| badboyvlad a răspuns:

Spalate cu sare de lamaie :-p
Trece instantaneu big grin
Poti folosi nisip daca chiar nu ai laughing dar sfatul meu e sa nu folosesti nisip laughingnu trece asa bine si se invinetesc mainilelaughing

| Rocker4Ever a răspuns:

Freacate mult cu sapun

| Mayaaa11 a răspuns:

Culoarea verde care o ai pe mainise duce cu clor.si eu ma avut si a mers

| Umeiko a răspuns:

Cu sare de lamaie [:.
Să şti că pişcă un pic.

| roxanikmititika a răspuns:

Cu sare de lamaie
fundita?