| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce anume se poate curata coaja de nuci de pe maini? Am degetele murdare verde inchis dupa ce am curatat nuci de coaja verde si zemoasa.

24 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Cu zeama de lamaie sau sare da lamaie.

| mgtow a răspuns:

Apa si sapun mai omule.

| MMihai a răspuns:

Dacă nu merge nici cu sare de lămâie, nuci cu zeamă de lămâie, nici cu oțet, nici cu ulei, nici cu benzină, nici cu apă cu „clor", nici cu diverși detergenți, o să treacă în câteva săptămâni, că permanent se schimbă pielea!

| nellyneliana a răspuns:

Buna!
Incerca cu rosii crude, zeama de lamaie sau sare de lamaie. Daca nu functioneza nici una din astea incerca cu inalbitor (clor). Succes!

| darkrider a răspuns:

Incearca acetona, sau diluant... spala-te doare pe maini, ai grija apoi sa te speli cu apa si sapun.

| Bailey a răspuns:

Incearca sa te speli cu clor. Eu am incercat si a mers. Bafta.

| 0000anonim0000 a răspuns:

Ala e iod. O sa se faca maroniu, iti trece in vreo 2-3 saptamani. NU ai cu ce sa te cureti, pentru. ca a intrat in piele.

| DaReZon a răspuns:

Pai ele cu timpul dispar. Pana la scoala a sa iti disparawinking

| criisz a răspuns:

Clor sau sare de lamaie, suc de lamaie...

Răspuns utilizator avertizat
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Pai...Sarea de lamaie, sau felii de lamaie.merge sigur.e probata big grin

| marionettetolife a răspuns:

Freaca-te cu sare delamaie si se iawinking

| Roxy9809 a răspuns:

Cica se scoate cu sare de lamaie ...eu am incercat e destul de bine da nu curata in totalitate.

| Denysse92 a răspuns:

Petele de nuci verzi de pe maini. Se curata cu apa si sapun, apoi se freaca cu lapte batut, amestecat cu zeama de lamaie.

| ssmille a răspuns:

Cu lamaiewinking

| anonim0007 a răspuns:

Sare de lamaie

| cristina100ify a răspuns:

Spalate pe maini foarte bine si in cateva zile iti trece.

| cristina100ify a răspuns:

Spalate pe maini foarte bine si in cateva zile o sa dispara

| Lo93 a răspuns:

Nu cred că există ceva care să îndepărteze în totalitate. Eu am încercat o grămadă de soluţii fiindcă m-am murdărit foarte tare şi nu am reuşit decât să-mi subţiez pielea şi să-mi distrug unghiile. Cea mai bună soluţie e să te speli des pe mâini cu săpun. Poţi să freci foarte uşor cu piatra ponce. O să se ducă până la urmă.

| ReDevil a răspuns:

Cu sare de lamaie.

| Dimitriu_Daniel_1968 a răspuns:

...Vanish Gel Oxi Action diluat si freci cu piatra ponce...

| Baciu_Ana_1964 a răspuns:

Cu ninic, eu am incercat si lamaie, si sare de lamaie, si clor si bicarbonat si... nimic. Desi am imbracat 2 perechi de manusi - pe naiba, degetul mare e negru si o sa-l pansez happy pana trece, altele putin s-au colorat, sper pana maine sa mai dispara.

| Danciu_Oly_1987 a răspuns:

Cine stie esenta retetei de scoatere a iodului dupa ce am curatat 1000 de nuci pentru dulceata?

Alte răspunsuri