| Cooooooooooooooooooooooooooool a întrebat:

Helloo kiss

Lancome Hypnose Doll Mascara
e atăt de eficientă precum e prezentată?

3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Eu consider total aberant sa dai atatia bani pe un rimel, sincer. Poate e bun ca si produs, insa pretul cu siguranta este si umflat.

Ca sa nimeresti unmascara bun, trebuie sa stii sa-l alegi. De exemplu, daca ai gene scurte si dese, alege un rimel pentru alungire. Daca ai gene dese si lungi, alege unul pentru volum.

Avem atatea variante pe piata incat Lancome Hypnose mi se pare strict un rimel de fite. Eu am incercat rimeluri de la cele mai scumpe la cele mai ieftine. De exemplu, Supershock de la Avon, care este in jur de 15-20 ron mi se pare asemanator cu Yves Rocher 360 grade, care este aproximativ 55 ron.

Cel mai scump rimel pe care-l am este unul de la L'oreal, este in jur de 90ron, un tubulet cu auriu, nu mai stiu exact cum se numeste acum insa sincer nu-si merita pretul, exista mascara mai bune la preturi de 3 ori mai mici.

Mie personal un rimel foarte bun mi se pare Maybelline Volum Express, cel galben. Sunt sigura ca depaseste cu muuuult alte mascara high-end, care sunt piperate doar "datorita" unui brand happy

| Cooooooooooooooooooooooooooool explică (pentru AllinaDaniella):

Mda... dar tot nu poti compara un Chanel no. 5 cu un parfum de la Avon sau, in general, cu unul de 10 ori mai ieftin.

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Cooooooooooooooooooooooooooool):

La parfumuri este alta chestie. Acolo intr-adevar, parfumurile mai scumpicele sunt mai persistente, mult mai bune decat un parfum mai ieftin.

Insa in ceea ce priveste mascara, diferenta nu este una atat de mare.