| Gîjulete_Melania-Maria_1999 a întrebat:

Help!
Aseara mi-a luat o prietenă mustața cu un aparat de incalzit ceara şi benzi...şi mi s-a luat pielea de pe față pare arsură dar se vede clar ca e luat un strat din piele şi s-a format coajă, ce să fac? Vă rog spuneți-mi!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da-te cu crema de galbenele pana se vindeca rana si evita sa pui orice prostie pe rana gen fond de ten sau mai stiu eu ce sa acoperi.

| anamariarot a răspuns:

Trebuie sa astepti sa se vindece... sa nu dai cu unghiile incercand sa iei coaja, sa iti hidratezi pielea si sa nu pui nimic pe baza de alcool. Sa te uiti la ingredientele cremei pe care o folosesti, iar daca unul dintre ingrediente se termina in "-ol", nu o mai folosi.
Data viitoare cu o mana sa tii bine intinsa pielea si abia apoi sa tragi de banda. Am patit si eu acum vreo 3 ani happy