| yngerash_4642 a întrebat:

Help me! cum sa imi inchid parul la culoare? fara vopsea...sunt satena si vreau sa fiu mai brunetabig grin funda

8 răspunsuri:
| EmaEmax a răspuns:

Procedeul este următorul: fa cafea fără zahăr într-un vas mai mare (în funcţie de cât de mult păr ai) şi las-o să se răcească. După ce iti piepteni bine părul, scufunda-l în vasul cu cafea rece, acoperindu-l complet cu cafea de la rădăcină spre vârfuri, exact cum se prpcedeaza şi cu vopseaua obişnuită.
Vei avea nevoie de răbdare, întrucât e nevoie să repeti această operaţie de circa 15 ori (iti va lua cam un sfert de oră din timpul tau). După aceea, stoarceţi părul deasupra chiuvetei pentru a evita pătarea lucrurilor din jur, nu-l clăti, ci prinde-l într-un coc şi lăsa-l aşa 15 minute, evitând să-l înfăşori într-un prosop, pentru că va absorbi cafeaua din păr.

Sper ca ti-am putut fi de folos... happy Fundaa? puppy dog eyes
După un sfert de oră clătiţi bine părul

| EmaS a răspuns:

Poti sa il dai cu nuantator.Sau poti sa fierbi frunze de nuc si sa te speli pe cap.Este bun si pentru sanatatea firului de par.Sau poti sa procuri de la farmacie albastru de metil sau violet de gentiana.

| lovem3 a răspuns:

Poti folosi urmatoae ingrediente preparate in casa infuzie de frunze de nuc-coji de ceapa uscata-coji de castane - musetel si te speli sau mai simplu iti poti cumpara din supermarket sau de la plafare samponu de la elmiplant cu extract de nuc inchide parul la culoare si da si stralucire. este bun si este si ieftin 9 -10 ron depinde de unde cumperi :*

| andreea93b a răspuns:

Cu ceai de nuca

| EvangelineDS a răspuns:

EmaLia dupa ce iti bagi parul in cafea il storci parul si il lasi asa 15 min si repeti procedeul? si cand se va vedea o diferenta din prima incercare?

| EvangelineDS a răspuns:

EmaLia si procedeul nu deterioreaza parul?

| UiteeeeVezi a răspuns:

Daca bei lichide inchise la culoare (pepsi, cola, etc) care contin coloranti alimentari ti se va inchide singura culoarea la par cu timpu. Vorbesc serios, succes happy

| yngerash_4642 explică:

Roberth2311 eu beau cola de mica si tot nu mi s-a inchis la culoareraised eyebrows