| bubylvxkiss a întrebat:

Help urgent ce sa fac ca sa mi se intareasca unghiile sh sa creasca mai repede?

5 răspunsuri:
| Inela a răspuns:

Vara trecuta aveam si eu aceasta problema, atunci insa avem obiceiul de a mi le roade. acum a disparut acest obicei. sa stii ca acum nu mai am probleme cu unghiile. iti garantez ca daca ai si tu aceasta obisnuinta trebuie sa te dezici de ea. happy unghiile iti vor creste frumos si nu cred ca vei mai avea probleme cu ele. happy
daca nu, poti merge la farmacie sa vezi ce iti propune vinzatoarea.
daca nu vrei, exista o multime de tratamente foarte simple si naturale care pot fi facute acasa. happy
de exemplu, eu am folosit si tratamentul cu zeama de lamiie (care contribuie la intarirea unghiilor) :
zeama de lamiie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensulite. este foarte important sa folosesti doar suc de lamiie natural, si sa nu iti spele miinile 1-2 ore dupa aplicarea sucului (proaspat).

| bubylvxkiss explică (pentru Inela):

Mersi frumos pentru sfat asa o sa fac

| Inela a răspuns:

Mai am ceva pentru intarirea unghiilor, maninca:
oua, soia, mere, castraveti, struguri, usturoi, ceapa, nuci, somon, seminte. happy
pentru ca sa creasca mai repede e de ajuns sa nu le rozi, sa ai grija de ele si sa ai rabdarewinking
Mult succes! :*

| KSD a răspuns:

Hei!:* uleiul de ricin le intareste si le face sa creasca mai repede! chiar miraculos de repede. eu ma fac pe unghii..pe gene (pentru a le avea mai dese) si sprancene pentru ca sa creasca si sa mi se indesela fel. o sticluta nu e mai mult de 5 lei la farmacie. te dai in fiecare seara. ti-l recomand cu toata increderea. te pup

| bubylvxkiss explică (pentru KSD):

Mersi mersi frumos chiar nu stiam o sa incerc mersi mult de tot