| happyendings a întrebat:

Henna arde parul? Care sunt efectele secundare?

Răspuns Câştigător
| IceCreamDoll a răspuns:

Henna este exact ca toate celelalte vopseluri de par. Iti spun din propria experienta. Toate iti ard si iti strica parul plus ca daca te vopsesti prea repede iti albesti parul. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| opium a răspuns:

Nu arde, in schimb daca vei vrea sa o schimbi pe o vopsea normala, cea din urm nu va mai prinde.E valabil si invers-henna nu prinde absolut deloc pe un par vopsit(vopsea permanenta).

| ECare a răspuns:

Henna nu arde parul pentru ca nu contine amoniac. Este un colorant complet natural, care are un efect benefic asupra parului si dispare dupa mai multe spalari.
Mai multe info aici:
http://www.esentialcare.ro/ec/blog/noutati-parfumuri/2012/04/ce-este-henna/