| Mihaii24 a întrebat:

E bine sa ma vopsesc cu Henna? Adica... vreau sa ma fac roscat. Arde parul? Sunt un blond inchis. Va iesi un rosu destul de frumos? (Mai deschis) big grin

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Este o metodă sănătoasă, naturală, nu-ți distruge părul. Însă culoarea care îți va ieși nu ți-o pot garanta (în orice caz, va fi destul de puternică).

Caută pe forumurile de specialitate discuțiile celor care s-au vopsit și citește cu atenție și prospectul!
Succes.

8 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Nu arde părul, că-i naturală.Da' trebuie să stai câteva ore bune(cel puţin 6-7) cu soluţia pe păr şi apoi clăteşti. Prinde destul de bine, da' n-o să poţi să te vopseşti în altă culoare decât dacă aştepţi să-ţi crească părul/îl tunzi/foloseşti tot henna.

http://www.flu.ro/......Henna.html

| cacamakaaa a răspuns:

DA este bine sa te vopsesti cu Henna pentru ca este facut natural din plante dar daca te vopsesti cu henna trebuie sa astepti ceva timp pana sa te vopsesti cu vopsea de par pentru ca poate sa iti cada tot parul. daca inainte te ai vopsit cu vopsea de par asteapta pana iti creste mai lung si taie partevopsita sa ramana parul tau natural!

| Mihaii24 explică (pentru cacamakaaa):

Sunt natural. Si de ce sa imi cada tot parul? o-o

| NOname a răspuns (pentru Mihaii24):

Nu-l/o asculta! Poți să te vopsești liniștit.
Ideea e să nu te vopsești cu o vopsea obișnuită după ce te-ai vopsit cu Henna, pentru că nu va prinde culoarea. Dar la tine nu cred că e cazul. Sau ai de gând în viitorul apropiat să te vopsești cu altceva decât cu Henna? Nu cred.
Succes.

| Mihaii24 explică (pentru NOname):

Momentan vreau doar cu Henna.Nu am de gand cu nuantator sau alte vopsele, vreau naturist tin la par dar va iesi rosu rosu? :-ss Adica...nu vreau rosu aprins...

| NOname a răspuns (pentru Mihaii24):

Habar n-am ce va ieși. Nu am fost roșcată niciodată (doar violet, hihi).
De ce nu încerci pe o porțiune mică mai întâi? Sau poate ai pe undeva o șuviță tăiată de-a ta, rătăcită.
Caută și pe Google ceva imagini cu "înainte și după" ca să-ți faci o idee.

Dar în orice caz, dacă nu o să-ți placă, spălându-te pe cap mai des, în 2-3 săptămâni scapi de tot de culoare și revii la nuanța ta naturală.
Baftă!

| Mihaii24 explică (pentru NOname):

Multumesc!

| NOname a răspuns (pentru Mihaii24):

Cu plăcere.