| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am 14 ani si sunt blonda natural sau am fost inainte sa ma vopsesc, sa va povestesc... Cand a inceput vara am avut proasta idee sa am vopsesc, am intrebat-o pe mama daca ma lasa ea a spus da, bun... am cumparat vopseaua si inainte sa incepem am intebat-o daca e bine ce fac si ea mi-a spus ca da, ca o sa-mi stea bine satena. Si uite ca nu mi-a stat, nu pot sa cred ce am facut! Intrebarea este mai pot sa mai fac ceva ca sa imi recapat parul blond? Va rog e urgent!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze categoria dar e cea mai cautata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il lasi o perioada sa se spalaceasca nuanta. De preferat iti iei un sampon anti-matreata pentru ca sunt mai dure si curge vopseaua din par. Dupa toata treaba asta iti iei o vopsea blonda 801 de la l'oreal, uite aici cum i-a iesit unei blogarite http://www.makeupyourmind.ro/2012/09/review-tried-and-tested.html si o sa te vopsesti cu nuanta asta pana ajungi la blondul pe care-l poti accepta. Cand ajungi la nuanta dorita il lasi in pace si astepti sa creasca ca sa fie iar natural.
Alta solutie nu ai din pacate, vopseaua nu o sa iasa niciodata din pat, ea ti-a distrus pigmentul parului si cand toata nuanta va disparea va ramane rezultatul " decolorarii ".

| Ssiaa_Anni_1997 a răspuns:

Uite-te la asta! Fata din video foloseste ceva de la l'oreal ce gasesti in tara. https://www.youtube.com/watch?v=4J0tEHngIrM&list=UUWKZATZ7iLPHILIs1NuRajw

| MărisorVerde a răspuns:

Depinde daca ai parul scurt trebuie sa folosesti un tub de vopseasa daca il ai lung trebuie sa folosesti 2 tuburi de vopsea treptat unul pe sapt.Stiu din experienta celei mai bune prietene
Sper ca ti-am fost de ajutor si ca o sa primesc fundita