| Liviu781 a întrebat:

Va rog daca ati putea sa-mi raspundeti si mie cat se poate de repede :
- Azi mi-am dat a doua oara cu vopsea blonda in cap, si inca a iesit asa un castaniu spre blond, dar eu vreau blond de tot. Intrebarea este, la cat timp trebuie sa ma vopsesc ca sa nu am probleme cu parul? Adica cat sa treaca ( Am auzit ca vopseaua blonda ataca cel mai rau )

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuia intai sa te decolorezi. Daca vrei sa te vopsesti blond deschis pe un par brunet, asa trebuia sa faci, ca sa nu repeti vopsirea pana la distrugerea parului. Pentru decolorare exista un praf la cosmetice.Sau se mai poate folosi perhidrol, o apa oxigenata concentrata. Uneori, rezultatul decolorarii nici nu mai necesita vopsire in blond, daca nuanta iesita iti place.
Eu m-am decolorat ani de zile, fara sa ma mai vopsesc. Si ca sa nu ard parul am pus balsam de par in compozitia de decolorare.
Acuma...am indoieli ca un par vopsit deja mai poate fi decolorat!

| J0B0MAT a răspuns:

Pai deja cred ca ti-a atacat parul. Mai bine mergi la un salon.

| Andruta04 a răspuns:

Pai intai trebuia sa te decolorezi! Acum tot ce poti face e sa mergi cat mai repede la un salon(cred ca parul a fost deja atacat).