| littleladybug a întrebat:

Hey...am fata rotunda, credeti ca mi'ar sta bine cu o pereche de ochelari de soare stil aviator? si apropo care credeti ca sunt mai faini: cei tip oglinda, in degrade, cu rame colorate sau cei negrii?

5 răspunsuri:
| Bibu_2231 a răspuns:

ALEGE MODELUL

Dupa ce ai determinat forma fetei, iti va fi mult mai usor sa gasesti o rama de ochelari potrivita pentru tine. Rama trebuie sa aiba forma opusa fata de forma fetei tale.

- Patrata: daca fata ta este unghiulara, atunci trebuie sa cauti rame care sa iti indulceasca trasaturile. Cauta rame usoare, subtiri si circulare, in forma ovale sau rotunde. Angelina Jolie este un exemplu foarte bun.
- Rotunda: cauta sa eviti rame circulare, care evidenteaza rotunjimea. Ramele de pisica sunt potrivite, fiind late in parti si construind un contrast intre latimea lor si barbie. De asemenea, ramele patrate sau dreptunghiulare sunt o optiune potrivita. Catherine Zeta Jones a ales un model potrivit formei fetei ei.
- Ovala: poti incerca orice model de ochelari de soare.
- Inima: pentru ca ai fruntea mai lata decat barbia, cauta modele care sa nu evidentieze si mai mult fruntea. Poti alege rame rotunde sau patrate, dar care sa fie mari sau late. Ochelarii mari pot ascunde fruntea prea lata. Reese Witherspoon a ales o pereche de ochelari mari care sa reduca din latimea fruntii.

| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a răspuns:

Simplu! Mergi si probeaza mai multe perechi si asaa vei fi sigura ca ti se potrivesc ca nu are rost sa iti spun ca ti se potrivesc un anumit tip si de fapt sa iti stea groaznic...Asa ca multa bafta!

| Myu a răspuns:

Forma ochelarilor de soare se alege incat sa fie opusa cu forma fetei tale. Cei aviator nu iti vor venii bine ca si ei sunt putin rotunzi. Tu trebuie` sa alegi unii mai patratosi ca sa iti lungeasca fata... Daca iei aviator o sa ai fata si mai rotunda si mica...

| cr1st1n1k a răspuns:

Da cred ca tziar sta f bine si ii prefer p cei negriitongue