| laviniaerg a întrebat:

Hey! Am fost de curand la plaja si am stat cam mult ce-i drept. m-am bronzat dar am pielea putin arsa. mai ales fata :-s ce pot sa folosesc sa nu se mai vada asa tare? fundita :*

Răspuns Câştigător
| ㋡ Sweet ㋡ a răspuns:

Buna! Da-te cu iaurt pe fata! Chiar functioneaza, crede-ma.Iti ia roseta dar brozul ramane.Lasa-l sa actioneze 20 minute.Pa pa

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Acum multe nu prea poti face, foloseste creme hidratante in zonele arse, nu mai iesi in soare pana cand trece arsura si data viitoare protejeaza-te mai bine cu creme pentru protectie solara cu factor 50 60.Bafta!

| Mia a răspuns:

Fond de ten pentru fata. Daca te ustura, e bine sa te dai cu iaurt pe piele sau ulei de masline.

| Mia a răspuns:

Fond de ten pentru fata. Daca te ustura, e bine sa te dai cu iaurt pe piele sau ulei de masline. Funda?

| Slavian a răspuns:

Sa pui smantana.

| Alexandra_7209 a răspuns:

Evita soarele!
si daca ai prin casa vreo crema cu aloe vera unge-te cu ea pe zonele in care te-ai ars

| GeorgeRadu a răspuns:

Si eu sunt ca tine folosesc crema cu miere, dar se poate folosi si crema cu lapte, is foarte bune se innegreste pielea si nu vine josbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Smantana ceva crema facuta din morcovi ii buna fond de ten si evita soarele

| ILied a răspuns:

Crema solara. Si incearca sa nu mai stai asa mult la soare. Daca te ustura pielea, iei un prosop si pui pe el apa si otet stai pe fiecare zi cam 15 minute cu ea unde te ustura. In vreo 3-4 zile nu vamai fi arsa si nu te va mai ustura.

| angipissi a răspuns:

Fond de ten fundita plz

Răspuns utilizator avertizat