| xGwenX a întrebat:

Hey am niste bataturi in picioare, nu la calcai, sub degete, din cauza ca sar mult in sus si dansez zilnic!
vreun remediu impotriva lor?(tin sa spun ca este un star de piele foarte ingrosat)!
funda**

2 răspunsuri:
| DanielaMiky a răspuns:

Vitamina A uleioasa. Se gaseste la farmacie si este indicata pentru bataturi.

| Sayomee a răspuns:

Buna! Uite un remediu "home-made", destul de usor de realizat! Piseaza un catel de usturoi in putin otet, iar pasta obtinuta pune-o pe batatura si infasoara zona cu tifon. Acelasi lucru il poti face cu o felie de lamaie pe care sa o pui pe batatura, inainte de culcare, si sa o lasi pana dimineata. Desigur, trebuie sa repeti aceste tratamente timp de mai multe zile, pentru ca batatura sa dispara. Dupa 4 – 5 zile de tratament, batatura se va dizolva. Daca varianta aceasta nu functioneaza si ai incercat si cu vitamina A uleioasa, iti recomand Duofilm ( il gasesti in farmacii ). Daca nici asa nu te scapi de bataturi, apeleaza la ajutorul unui medic specialist!winking Sper ca ti-am fost de folos.