| HikariAi a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare, la care ma gandesc de mai mult timp.. Sunt curios cum este "vazut" un informatician care este tatuat, de ceilalti? Adica stiu ca la un avocat, economist, etc. nu merge.. Eu as vrea sa ma tatuez, dar nu as vrea sa ma afecteze pe viitor, si vreau sa-mi raspunde-ti tinand cont, ca nu as vrea sa lucrez la firmele mici.. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ionutzul31 a răspuns:

Daca vrei sa lucrezi in vreo companie gen Ubisoft sau mai stiu eu ce, tatuajele cam ar fi o problema (daca sunt la vedere).Si ma refer ca tu, ca informatician, faci munca de birou.Nu poti sta la birou si sa fii si tatuat (hai da-o-n ma-sa di treaba XD).
Sau sa zicem ca si se strica PC-ul si nu stii ce are.Chemi un informatician si vezi ca e tatuat din cap pana in picioare(dau un exemplu)... poti sa crezi ca e bun rau in ceea ce face sau doar ca e un pierde vara care mananca si el o paine?
Bafta la interviu (si nu lasa tatooajele la vedere)

| HikariAi explică (pentru ionutzul31):

Da, cred ca ai dreptate. Eu asa ma gandesc sa lucrez: Ubisoft, EA Games sau KONAMI. Merci pentru raspuns!

3 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Buna! acum iti raspund si euhappy
Baiatul care a primit funda are dreptate,adica,din punctul meu de vedere,un baiat(indiferent ce ocupatie ar avea),daca are tatuaje,nu are prea multa credibilitate.
Cel putin,eu asa cred, nu mi se pare serios, din moment ce are tatuaj.big grin
Cat despre ce ziceai mai sus, sa stii ca eu am vazut un avocat cu tatuaj, are tatuaj pe unul dintre brate.Crede-ma ca, in timpul serviciului e un om foarte serios si isi face treaba asa cum trebuie, chiar daca are tatuaj.Si inca ceva, tatuajul pe care-l are. e destul de vizibil!happy

| HikariAi explică (pentru Auslesse):

Hey! Merci ca mi-ai raspuns la intrebarea mea! Pai, nu stiu ce sa zic, eu stiu multi informaticieni care sunt foarte buni in domeniu si gameri si care sunt tatuati pe gat sau pe maini, dar na, probabil ca sunt exceptii, va dau dreptate si ma gandesc ca in alte tari nu sunt asa.