| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Am vazut multe fete care au sute de macheaje, au freo 7 palete mari pentru ochii, 5 tusuri,o gramada de pensule pentru blenduit intins fondul de ten si ochi, multe blashuri, super multe iluminatoare..De ce au nevoie de atat de multe? Pentru ce?

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Unele dintre ele lucreaza in domeniu si este logic sa aiba foarte multe. Altele sunt pur si simplu pasionate si fac colectie. Iar altele se uita pe you tube la fete din America care au foarte multe produse si li se pare " cool" asa ca isi cumpara si ele, chiar daca nu au nevoie.

| OnuOnulică a răspuns:

Fetele machiate sunt mult mai urate de cat cele fara machiaj.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Pai unele fete sunt dependente de machiaj si le folosesc mereu,in fiecare zi,la orice moment al orei ele trebuie sa fie machiate,nu pot iesi din cauza fara un pic de rimel,gloss, far de obraz.

Altele au o pasiune pentru machiaj, si de aceea au asa de multe.

Nu pot sa-ti spun de ce, mi-am dat cu parerea.

Pa, pa!

| dryft3r a răspuns:

Pentru ca sunt/se considera urate. O fata frumoasa nu are nevoie de atatea fite si machiaje. Obraz fara fard!

| Loredana123 a răspuns:

Cand au timp sa se dea cu toate chestile alea pe fata?
Si pentru ce atatea fonduri de ten si blashuri?
Funda

| Erzaa a răspuns:

Sunt urâte și vor să se facă și mai urâte.

| BrunetteGirl21 a răspuns:

Poate unele au sa vada lumea ca au si nici macar nu le folosesc happy

| melisssza a răspuns:

De fapt ele nu u nevoie de aceste lucruri. Fetele astea le cumpara ca nu au ce face cu banii. Majoritatea fetelor care au atatea machiaje sunt alea fitoase si care se cred super frumoase cu machiaje.