| Lolylol55 a întrebat:

Hey! Aveti vreo idee de masca pentru ten sau o crema care sa imi elimine urmele de la cosuri? Am avut niste cosuri pe frunte si mi-au ramas urme, dar nu inflamari sau rani sau stiu eu... nu, am doar niste "umflaturi" micute in locul in care am avut cosurile si nu stiu cum sa scap de ele.

Răspuns Câştigător
| AmaliaM a răspuns:

1. Bicarbonat de sodiu: aplica-l pe zona cu probleme, lasa sa actioneze 1-2 minute si clateste cu apa calduta. Fa asta o data pe saptamana.
2. Lămâie: înmoaie o dischetă demachiantă în zeamă de lămâie și aplică pe față, în locurile cu cicatrice, timp de 15 minute. Este recomandat sa aplici zeama de lamaie seara, astfel incat sa nu te expui la sare.
3. Crema cu vitamina E.
4. Aloe vera.

Sper sa vezi rezultate. happy