| TicTacZero a întrebat:

Salutare, am 18 ani si de la 13 aveam niste cosuri mari pe spate si piept, am fost la dermatolog dar nu am rezolvat mare lucru. De 2 ani nu prea mai mi se fac doar uneori cate 2-3, dar mi-au ramas cicatricile, care arata exact ca si cosurile mari si rosii, desi nu mai sunt cosuri. Sunt doar urmele care arata asa. Aveti vreo solutie ca sa scap aceste cicatrici? Vreo crema dezcicatrizanta? Multumesc.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să foloseşti Contractubex gel - vezi detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.pcfarm.ro/produs/2962/Contractubex-gel

Toate cele bune!

| Adbbmsh a răspuns:

Crema de galbene e un bun reproducator al celulelor pielii. Incearca 2-3 saptamani sa te dai in fiecare zi. Eu am avut urme de acnee pe fata si chiar s-au redus.

| Încăunanonim a răspuns:

Hmmm...eu am avut două semne pe piele(cand spun semn mă refer la o mică pată mai închisă la culoare decât pielea din jurul ei) şi am "decolorat-o" cu suc de lămâie. Nu ştiu ce fel de cicatrice ai tu, dar nu pierzi nimic dacă încerci.