| anonim_4396 a întrebat:

As vrea ceva: daca ma epilez pe maini cu epilatorul cam cat timp dureaza pana ce parul va creste la loc? Si poate duce epilatorul la indesirea sau cresterea mai rapida a parului in comparatie cu alte metode de epilare a mainilor? dau funda! happy

7 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Nu stiu de cat timp folosesc alte persoane epilatorul dar eu il folosesc cam de 12 ani. Acum am un epilator Philips. Daca epilatorul e de calitate, smulge firele cu radacina cu tot. Parul incepe sa creasca cam dupa 2 saptamani. Dar un lucru e sigur, la mine s-a rarit f mult si firul de par e moale. E cam acelasi lucru ca la ceara, cu diferenta ca epilatorul nu elimina si pielea moarta de pe suprafata pielii. Pupic!

| corinusdeplus a răspuns:

Buna! depinde de epilator si de cat de des aveai tu parul pe maini, daca e ceva genetic sau nu.Eu nu recomand epilatorul pentru ca iti va creste par sub piele.Sunt covinsa ca arati bine si fara sa te epilezi! Corina

| grgdlk a răspuns:

Epilatorul nu duce la cresterea mai rapids si indesirea parului, din contra creste mai greu si mai rar ca l smulge din radacini, e bun foloseste l

| RxTx a răspuns:

Nu iti recomand sa te epilezi pe maini pentru ca o sa iti cresca parul mai des!
asa am patit eu

| KiddaBăă a răspuns:

La mine durează 2 săptămâni. Epilatorul smulge părul din rădăcină și din contră, o să îți crească mai greu happy

| oananecula a răspuns:

Cam o saptamana-2 si da. daca te epilezi cu epilatorul o sa-ti creasca repede parul. fundabig grin? vezi ca eu iti vb din experientahappy

| anestiuta a răspuns:

Daca este lama atunci va creste mai repede. Daca este epilator electric se va rari. La mine dureaza si o luna. De asemenea, ai putea sa incerci sa iti dai cu apa oxigenata pe maini cand incepe sa iti creasca( se va decolora si va parea blond, deci vei mai putea sta o zi sau doua). Oricum, este destul de dureros, mai ales deasupra cotului, dar merita: o sa ramai cu o piele ca de bebelus. Ca sa nu iti creasca firele in interior trebuie sa folosesti un gomaj, sau ceva abraziv si sa fi facut o baie fierbinte inainte (ca sa fie radacinile moi si sa se smulga usor). Cam asta este. Mult succes!