| ℜëßëℓå a întrebat:

Hey! Ca tot era azi in oracol intrebarea cu rosul unghiilor, eu imi rod mai tot timpul unghiile si vreau sa le las sa creasca. Mie imi cresc destul de repede pe unele le am foarte mari acum, dar altele sunt mici din cauza ca le-am ros sad. Am auzit ca este un lac impotriva rosului unghiilor, care are un gust amar si cand vrei sa ti le rozi nu poti, dar am intrebat de el in farmaciile de la mine din oras si ne are pe nicaieri crying. Pana o sa reusesc sa fac rost de lacul ala, imi mai dati si mie niste sfaturi, idei, cum sa fac sa nu le mai rod?! fundita + vot, celui mai folositor.winking

Răspuns Câştigător
| Craciun_Andreea_1999 a răspuns:

Cand eram mica mama mi le dadea cu ardei iute ca daca incercam sa le rod dupa aia ma ustura tare gura happy. Acum imi crasc mari si "dragute" asa zic colegi mei. Sper ca te-am ajutat happy

5 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Poti sa le manjesti cu zeama de lamaie sau sa lipesti leocoplast la unghii ca sa nu le rozi.

| KateMiddleton a răspuns:

Fratele meu roade foarte tare unghiile, mama i-a cumparat asa un lac(trebuie sa mai intrebi prin farmacii)si i-a dat unghiile cu acel lac.E complet inofensic deoarece e facut din extract de cactus, dar daca pui unghiile in gura...iti pare rau, are un gust oribil, cel putin dupa spusele fratelui meu.
Bafta!

| dodicuta a răspuns:

Pune condimente pe unghii.

| andreiurza33 a răspuns:

Icearca cu albastru de metilen :http://www.google.ro/......tp?/search sau fa-te cu oja. am avut o colega care nu si le mai putea rodea cand le avea facute cu oja pentru ca nu stiu da..cred ca e naspa sa rozi si oja. sau puneti unghii false pana iti cresc ale tale.tin minte ca atunci cand eram mica aveam o invatatoare foarte batrana si chiar daca au trecut multi ani de atunci imi amintesc ca la aia de la mine din clasa le dadea cu un bat peste mana cand ii vedea ca isi rod unghiile. poate daca tiar da si mama ta sau altcineva cand te cede un nu ti l-eai mai roade :))) bafta!

| Deeyutzyka a răspuns:

Lasale mari si facel french si nu o sa ti le mai rozi ca vor fi frumoase asa m-am lasat si eu de rosul unghiilor si a mers pentru ca imi doream unghii mari si frumoasewinking