| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Am fost la un salon,si mi-a aplicat pe unghii oja semipermanenta(cu acordul meu,normal ).
intrebari:
Cat de rezistenta e oja?
Pot spala vase, etc. fara grija ca mi se sterg unghiile?
Dupa 1 saptamana maxim cu ce as putea sa o sterg,pot cu dizolvant pentru lac de unghii,sau cu ceva mai special?

Inca o intrebare care nu are legatura cu oja semipermanenta:
Am intrebat-o pe fata de la salon ce sa fac ca sa scap de rosul unghiilor? pentru ca sunt unica fata din clasa care are niste unghii mici si cu pielite,ea mi-a recomandat un lac de la farmacie amar cica contra rosului-unghiei,dar parca nu vreau sa-l cumpar, puteti sa-mi recomandati o alta metoda anti-ros?

Ofer funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine in jur de 2-3 saptamani.Nu sare asa usor si se curata tot la salon cu o solutie speciala.Iti aplica o solutie pe unghii si iti infasoara degetele in staniol.Le lasa cateva minute, apoi le curata.Referitor la rosul unghiilor, manichiurista are dreptate.Lacul acela iti va intari unghia si o va proteja si de dintisorii tai.Copiilor mici, in trecut mamicile le dadeau pe unghii cu fiere de la pasarile taiate.

| Farcas_Alina_1979 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! Ai idee cam cat ar cost acel lac?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Farcas_Alina_1979):

In jur de 20 lei, fara curatatul unghiilor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A, scuze! Ma refeream la lacul de pe unghii.Cel de intretinere, nu stiu cat costa.