| Zambet a întrebat:

multi mi-au spus ca impotriva rosului unghiilor se poate pune piper sau ardei iute.intrebarea e: nu pisca?, avand in vedere ca unghiile sunt foarte mici...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu pisca unghiile, dar va pisca gura. Piperul nu are cum sa aiba vreo utilitate ca nu sta pe unghii. Dar daca-ti freci unghiile cu argei rosu iute...cred ca iti ca lua gura foc daca le bagi in gura. Dar trebuie sa faci operatiunea de multe ori, pana te dezobisnuiesti sa rozi unghiile!

| andre999 a răspuns:

Nu intelg cum adica sa piste, te pisca la limba cand vrei sa le rozi dar asa pe ungie sau piele nu. Tu nu ai receptori chimici pe piele si unghii deci nu simti nimic.

| iuliasistrify a răspuns:

Hello. pai pentru impotriva rosului unghiilor este un fel de lac putin amar. de la avon iti recomand si eu am avut acest stil nervos si am cumparat acest lac si ma desvatat de rosul unghiilor

| paulina_5494 a răspuns:

Buna! si eu mi-am ros unghiile de mica dar vara trecuta am zis ca nu le mai rod deoarece scoala a trecut si nu mai am de ce sa fiu stresata si am incercat foarte mult sa nu ma mai stresez si am reusit! unghiile mi-au crescut foarte mari chiar daca scoala a inceput.incearca si tu vara asta sa nu le rozi si pe cand va incepe scoala si iti v-a mai venii sa le rozi deoarece vei vedea ca sunt mari si frumoase.bafta! sper sa iti fie de folos!