| sssss a întrebat:

Hey! Care fond de ten este mai bun si are o acoperire mai mare dintre Giordani Gold(Mineral)de la Oriflame, Affinitone de la Maybelline si So Matte de la Miss Sporty? Mentionez ca am tenul mixt.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

Am folosit si giordani gold de la oriflame si affinitone de la mayballine

so matte de la miss sporty nu am folosit deci nu o sa imi dau cu parerea

dintre cele 2(primele) desi calitatea firmei maybelline e incontestabila eu m-am inteles mai bine cu giordani gold de la oriflame

acum depinde de tinehappy

6 răspunsuri:
| annna a răspuns:

Affinitonewinking

| dydy1 a răspuns:

Affinitone.

| aDDa_4644 a răspuns:

.cred ca giordani gold:d

| MasQueNada a răspuns:

Eu as opta pentu Affitone. Este bun pentru un ten mixt si stiu ca e noncomedogen. Eu am tenul gras si foloseam tot de la firma asta Wonder Finish.

Un alt fond de ten bun este Toleriane de la Roche-Posay, este pentru tenurile sensibile. Este mai scump, dar merita banii.

| alliwtsa a răspuns:

Affinitonehappy dar cele mai bune sunt de la chanel(suny ceva mai scumpe, dar sun foarte bune).Mai sunt super bune si de la Burjoiswinking sper ca te-am ajutat

| rozy_9522 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa folosesti affinitone.e cel mai prost fond de ten posibilstraight face! mai bine iti cumperi 16h mineral de la astor.e super! le-am incercat pe toate si am ramas la asta.acopera perfect, are particule stralucitoare, ce mai e cel mai bunbig grin