| irinuk28 a întrebat:

Hey,ce masca e utila pentru tenul uscat? Mentionez ca incepand din zona nasului si pana spre pometi, pielea are aspect de "coaja de portocala" desi la atingere pielea e fina.Si cearcanele imi dau batai de cap.Am incercat tratamente, si masti din care nu a rezultat nimic.Sunt dispusa sa incerc orice crema,sau masca(preparata in casa).Am aflat si ca mierea este un remediu util in cazul meu, dar nu stiu cu ce sa o pot combina sau cum sa o folosesc? Aplic direct pe ten? De asemenea accept si link-uri.Va rog mult HELP happy
FUNDA! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LoriLoL a răspuns:

Ai incercat tot felul de tratamente si masti dar mierea inca nu stii cum so aplici? cum vine asta? mierea se gaseste in casa si e banal sa nu stii ca se poate aplica direct pe fata.sau amesteca, cu ulei de masline si galbenus de ou.sau pur si simplu date cu putin ulei de masline seara

| irinuk28 explică (pentru LoriLoL):

Ba stiu cum sa aplic mierea LOL, dar m-am exprimat gresit.Am vrut sa se inteleaga in sensul unei masti,adica ce masti sa imi fac care sa contina miere, iar cand am intrebat cum sa o aplic, voiam sa stiu daca sa imi ung fata cu ea sau., ori cat timp sa stea pe fata, cu ce sa o indepartez si alte chestii de genul.Intelegi ce vreau sa zic? Mersi oricum. happy

| LoriLoL a răspuns (pentru irinuk28):

Am inteles din prima.e foarte simplu oricum. aplici lasi sa actioneze 15 min sau mai mult dupa care te speli pe fata.bineinteles ca nu o aplici in cantitai mari. doar atat cat e nevoie sa acopere intreaga fata.

| irinuk28 explică (pentru LoriLoL):

Ok,am inteles.Multumesc mult!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat