Întrebare recomandată | Shelovesya a întrebat:

Cum ajuta mierea parul si cum trebuie preparata? Ce alte masti pentru par cunoasteti si in cat timp se vad rezultate? Vreau sa imi cresca parul repede si sa il am lung sad.

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu folosesc masca de ou cu ulei masline si zeama de lamaie (daca am)
Ma spal cu ceai de urzica/frunza de nuc si pelin, am parul ff lung si nu regret ca folosesc aceste trucuri naturale.
O seara bunahappy

| scully a răspuns:

Și uleiul de cocos și cel de ricin ajută la creșterea și regenerarea părului. Dar dacă ai părul deschis la culoare, uleiul de ricin o să ți-l închidă.

| Shelovesya explică:

Glume de genul sa faci la tine acasa, nu la intrebarile mele. Pricepi, copile?

| dianabaumli a răspuns:

Aici gasesti numeroase retete pe care le-am incercat si eu si le folosesc si astazi.:)

http://trenda.ro/frumusete/7-masti-naturale-pentru-par-deteriorat/

| BlackBi a răspuns:

Http://www.perfecte.ro/......epede.html ^^ Sper sa te ajute. Bafta!

| AriKristine a răspuns:

Eu imi tot fac masti de 2 ani, uite aici ce a dat rezultate:
-ulei de ricin- aplicat seara si tinut pana dimineata, apoi te speli pe cap
- masca cu ulei de cocos, ulei de ricin si vitamina A uleioasa - pentru crestere
-masca cu ulei de masline si ulei de ricin - pentru caderea parului
-masca cu ulei de masline, miere, ou, vitamina A uleioasa - pentru hidratare.
Uleiul de ricin il gasesti la orice farmacie si este 3 lei o sticluta.
Uleiul de cocos la un magazin naturist sau plafar, eu am dat 8 lei pe o sticla.
Vitamina A, la farmacie.
Succes :3

| GargaritzaTha a răspuns:

Cu usturoi. Miroase naspa, dar e foarte bun. Il zdrobesti, apoi iti freci scalpul cu el.

| Ioanarri a răspuns:

Eu am auzit ca mieria dizolvată în ceai de mușețel (să te speli cu ceaiul ala) pentru creșterea parului, dar nu știu cât de eficient e nu am încercat niciodată.

| yearsandyears a răspuns:

Incearca uleiul de ricin combinat cu vitamina A si E uleioase (le cumperi din farmacie). Il aplici atat la radacina cat si la varfuri pentru ca il ajuta sa creasca si il face stralucitor.
Uleiul de cocos de asemenea e foarte util, are cam aceleasi efecte ca cel de ricin.
Iti poti face o masca cu miere, galbenus de ou si ulei de ricin pe care sa il aplici pe toata suprafata parului.
And btw, Google is your friend!

| adelinamariaade a răspuns:

1 lingura miere, 2 linguri ulei de maslina si 2 galbenusuri de ou, le amesteci impreuna si le aplici pe par, acoperi parul cu o folie de aluminiu sau de plastic si lasi sa actioneze 30 de minute apoi speli paul normal happy e foarte buna, eu o folosesc de ceva timp si chiar da rezultate, ajuta foarte mult varfurile despicate happy

| Janaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Este foarte important ca parul sa fie tuns o data la cateva luni, daca vrei sa il ai lung, poti sa il rogi pe cel care te tunde sa iti taie doar varfurile, ceea ce este deteriorat, lucru care depinde de produsele pline de chimicale pe care le folosesti. Nu folosi prea mult produse chimce pe par pentru ca il vei distruge. Indreapta-l si usuca-l mai rar si foloseste tratamente bazate pe plante ca sa il readuci la viata.