| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Ce parere aveti despre ochelarii heliomatici ( cei care se inchid la lumina soarelui )? Credeti ca arata bine sau nu?

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, arata bine.

| Lynna a răspuns:

Buna. Eu tebuie sa merg in curand la oftalmolog sa-mi iau ochelari si chiar din acestia ma gandeam sa imi iau.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu arata deloc bine.personal nu imi plac

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt cele mai bune lentile, cele heliomate, cand e cald afara se intuneca, cand e frig se deschid la culoare. Vara sunt chiar simpatice, deoarece prind si o mica reflexie, fara sa afecteze dioptria. Conteaza si rama, dar ca tehnologie sunt foarte bune.

| Laura927 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu crezi ca au simțuri lentilele heliomate?
Cum sa se intunece cand e cald afara?
Se întuneca la lumina puternica!
Ce ai in capul ăla?
Si doar vara sunt simpatice?

| Laura927 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar nimeni nu a corectat-o Jalebelita?
Oricum ce vreau sa zic este ca sunt foarte practice in orice anotimp.
Arata bine deoarece nu se fac opace( nu se închid de tot la culoare) se fac fumurii, important este sa alegi o forma care avantajează forma fetei tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt super

| MariaCris1 a răspuns:

Tatal meu are, sunt foarte bune, arata dragut!

| alina1121112 a răspuns:

Buna! si eu port ochelari incade la gradinita si mereu aveam probleme cu soarele, cu aburitul lor, pana cand mi-am facut alti cu lentile heliomatice. Sunt foarte buni, nu se aburesc si la soare se inchid si la soare se deschid