| Kh3sha a întrebat:

Hey!happy Ce sa fac sa ma vopsesc sau doar sa-mi fac cateva suvite sau sa imi vopsesc varfurile? chiar nu stiu am 16 ani si sunt satenă. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum iti place tie. Eu mi-am facut suvite blond cupru pe par blond (vopsit ) si arata foarte bine dar pe parul saten vad toate nuantele trasnite dar nu ca suvite ci ca ombre, daca vrei suvite opreaza pentru nuante de saten deschis.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai bine iti faci doar varfurile(ombre hair) pentru ca e la moda si da foarte bine varfurile blonde pe saten.Suvitele daca nu sunt facute la salon de cineva specializat, s-ar putea sa nu iasa bine deloc si trebuie sa fie si in armonie cu tenul si parul tau si sa fie de culori diferite(vreo 2-3 nuante) ca sa arate natural...mai bine sa nu dai gres pentru ca daca te plictisesti de ombre poti sa tai partea partea de jos, dar de suvite e greu sa scapi.

| MadaSweet18 a răspuns:

Doar varfurie, se poarta si se vede chiar bine, dupa daca nu iti place cum iti sta te vopsesti in tot capul.

| Sorinutsu a răspuns:

Poti sa iti faci doar grate-ul de jos cu albastru inchis, dar daca ai parul scurt, fa-ti doar suvite, sper ca te-am ajutat
O seara frumoasa

| Claudettee a răspuns:

Cum consideri tu si cum ti-ar sta mai bine.