| ღβ3b3LuSa a întrebat:

Hey! Ce trebuie sa faci cand esti de servici pe scoala?

Răspuns Câştigător
| PredatoR a răspuns:

Pai cand eram eu in generala trebuia sa apas be butonul ala de la sonerie si sa sun cand e pauza si cand se suna de intrare, il mai ajutam pe director cu diverse chestii gen sa-i cumpar ceva de la magazin etc. si cam atatbig grin funda plz?big grin

14 răspunsuri:
| Miiiiiru a răspuns:

Depinde daca esti la scoala generala sau liceu.
dar in general stai sa nu intre oricine la cancelarie, daca cineva vrea sa vorbeasca cu un profesor trebuie sa il chemi, si sa suni pentru pauza si ora. si sa fi imbracat cat de cat decent si sa saluti toti profesorii, sa le deschizi usa. chestii de genu. funda!

| EllyZa a răspuns:

Pai noi
stergem tabla la fiecare ora,
ducem gunoiul
udam florile
si
scriem copii care fac galagie inainte sa vn profesoriiwinking
sper ca te-am ajutat
funditawinking. daca vrei

| aDDa_4644 a răspuns:

Pai sa suni clopotelul la pauza/cand incepe ora, trebuie sa te duci in fiecare clasa sa iei absenti(la scl mea)nu stiu daca si la tine e la fel, sa ai grija cine intra in scoala cam atat thinking soer ca te-am ajutat astept rasplata puppp:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa suni, sa nu lasi persoane straine in scola. sa inchizi usa cand se suna. sa ceri un buletin la parinti si sa iei datele care intra in scoala(asa e la noi in scoala, acum depinde) si s stabilesti cat de cat linistea in scoala

mie imi place sa fiu de serviciu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa suni cu cateva minute mai devreme,cateodata profii iti cer cataloage, sa te duci sa le iei de mancare, etc.in rest, te cam plictisesti daca nu asculti muzica, citesti ceva sau scrii vreo tema.

| Iull14 a răspuns:

Pai...depinde...la scoala mea trebuie sa faci liniste pe hol, sa imparti cornuri mere sau ce primesti.nu e greu. funda?big grin

| alin4096 a răspuns:

Eu nu faceam nimic! Ma uitam pe geam!

| Bianca996 a răspuns:

Buna.Am fost si eu de serviciu pe scoala si trebuie sa faci ce iti cer profesorii si sa suni.Eu atat fac.

| ăăă_6086 a răspuns:

Nu e mare lucru
Trebe sa suni de intrare si iesire
Sa imparti la unele clase crete
Sa deschizi poarta daca nu aveti portar

Si cam atat...
E bine la poarta:X nu faci orelaughing

| xClementine a răspuns:

Vorbind de scoala generala.
Pai trebuie doar sa suni la sonerie de iesire si de intrare, probabil ai un tabel acolo afisat apoi dupa a doua sau a treia ora treci pe la toate clasele sa notezi absentii. Si probabil vei ajuta profesorul de servici sa aseze masa pentru profesori inainte de pauza mare. Fie te va trimite sa-i cumperi cate ceva fie te va pune sa le aranjezi. Acum depinde si de locul unde inveti. De asemenea va trebui sa notezi numele si CNP-ul fiecarei persoane care intra in scoala si sa nu uiti sa intrebi si motivul pentru care vor sa intre sau pur si simplu pe cine cauta. Nu este chiar asa de greu dar te plictisesti. Succes!
Succes!

| Andreeutza_4852 a răspuns:

Pai. In generala. Stai la intrare la profesori. Si trebuie sa suni cand e pauza si cand se suna de intrare.

| DeeaLove08 a răspuns:

Pai la scoala generala trebuie sa stai pe hol in timpul orelor si sa suni( de obicei este clopotel din ala gen sonerie). sa suni si de intrare si sa ai grija sa intre toti in clase dupa ce s-a sunat de intrare si poate sa mai pastrezi disciplina pe holuri. eu cam atat fac.

| dedfgv a răspuns:

Trebuie sa suni de intrare la ore si de iesire
trebuie sa inchizi usile ca nimini dinafara scoli sa nu intre in scoala
si trebuie sa ajuti profesori cu diverse chesti(du harta la clasa nu stiu care,cumparami un covrig, cara cartile pana la cancelarie, etc.)

| Angel7 a răspuns:

Maine sunt euucrying.