| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa faci cand esti elev de servici pe scoala? (am inteles ceva despre un caiet)

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!
Trebuie să stai, de obicei, la uşa principală, atunci când vin persoane să le ajuţi ( În cazul în care caută pe cineva ). Probabil, dar nu sigur, trebuie să le atragi atenţia celor care nu sunt cuminţi. Noi trebuia şi să sunăm de intrare şi ieşire la oră. Oricum ţi se va spune. Baftă!

2 răspunsuri:
| CocaColaRO a răspuns:

Sincer nu stiu ce ai inteles tu dar probabil te va pune sa-i scrii pe cei care alearga pe hol sau care se bat etc, chestii din astea. Trebuie sa te plimbi pe holuri si sa-i scrii pe acel caiet.ti-am explicat mai sus.
Funda? Have a good day!

| TheNbhd a răspuns:

Trebuie sa suni de intrare si iesire, si faza cu caietul o sa fie ceva gen: iti da aia de la secretariat un caiet in care treci datele celor care intra pe usa principala (asa e la noi). Si mai trebuie sa duci cosurile la clasele mici, daca te pune, daca nu, bravo tie laughing