| NicooLetta a întrebat:

Hey`:*.
Cum as putea sa scap de cosuri? [Fara farmacie]
Ceva sfaturi batranesti`big grin.

Răspuns Câştigător
| ICanSeeAll a răspuns:

Mananca sanatos. Am auzit ca lamaia ajuta. Pui niste zeama de lamaie pe vata si te dai pe fata seara. Dar trebuie sa ai grija ca usuca foarte tare, ar trebui sa folosesti ceva hidratant dupa. Succes!

5 răspunsuri:
| apaplata_7449 a răspuns:

Nu-ti mai atinge fata, orice ar fi incearca doua zile sa vezi cat rezisti fara sa-ti atingi fata, cosurile sau ceva de genu( asta nu include spalatul pe fata).

| ankybc a răspuns:

Pentru puncte negre malai(faina de porumb)pur si simplu iti umezesti fata si te freci cu malai pe fata si pentru cosuri niste masti cu argila

| IAmSoDifferent a răspuns:

Pai fa'ti ceai de musetel intr'o oala cu mai multa apa si bagi capul acolo iti pui un prosop in cap si stai acolo mai iesi mai intri. sau dai cu zeama de lamaie sau portocala pe fata si lasi sa stea timp de 30 de min acolo dupa aceea dai cu apa si te stergi cu ceva moale (tamponezi nu freci) cam att stiu big grin chiar functioneaza si eu am acceasi problema :d si apropo sau iti faci ceai de musetel si bagi vata in el si dai pe fata si cand se usuca mai dai si tot asa... funda?big grin

| TDman a răspuns:

Farmacia nu ajuta cu nimic: Am cumparat 5 „creme miraculoase" si nu au avut efect:

Cauta in magazine, TARR Super sau doar TARR. Este o sticla de 150 ml, rosie cu capac negru si scrie pe ea„ Lotiune astrigenta calmanta" Nu te uita ca scrie pe undeva „for men" e o prostie. Nu e scumpa, eu am luat-o cu 5 lei.

Pui in palma (nu mult sa curga pe jos) Si iti dai pe fata, pe unde ai cosuri, dimineata si seara, sau dupa ce te speli pe fata. Nu are efect imediat ca cele de la farmacie(care nu au DELOC efect) dar in cateva zile o sa vezi diferentawinking
Solutia se abosarbe in piele in cca 30 de secunde, si pe langa faptul ca te scapa de cosuri, imprima si un miros placut pe fata ta.

Te asigur, vei scapa de cosuri in cateva zile...winking

(P.S.) Stiu ca ai sfaturi batranesti, dar Tarr exista de pe vremea bunicului meu, iar pe mine m-a scapat definitiv de cosuriwinking

| DeeaDedeea a răspuns:

Ehh nu prea sunt doar daca te dai cu crema de galbenele