| 2341234567 a întrebat:

Vreau si eu sfaturi cum sa scap de cosuri. Multumesc

4 răspunsuri:
| MâţaD a răspuns:

Eu am tenul gras si ma spal dimineata si seara cu sapun Dove, pentru a nu-mi mai aparea cosuri. poti incerca si cu masti sau creme.

| SunShineyKidu a răspuns:

Poti incerca anumite creme

| Judoka a răspuns:

Buna...pai inainte dpinde de tenul tau pentru ca sunt diferite creme care nu ajuta tuturor.si eu am fost tot in situatia asta.ar trebuie sa folosesti o crema de la vichy e 3 in 1.Pe mine m-a ajutat, asta a fost sg crema care a folosti si am folosit vreo 8 feluri de cremebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt(o lotiune antiacneica foarte puternica).Il poti folosi si tu(daca nu ai facut-o pana acum,bineinteles),dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor). Daca l-ai incercat deja,raspunsul la problema ta poate fi recomandarea dermatologului.
Daca-ti doresti sa folosesti remedii naturiste, cele mai eficiente sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea, mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere, deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.