| alynushka99 a întrebat:

Hey, cum pot sa scap de pistrui? ajutati-ma va rog, ceva garantat

Răspuns Câştigător
| EuDeeu a răspuns:

Sucul de lămâie a constituit mereu o armă împotriva pistruilor. Ulterior au apărut tratamente moderne cu laser şi diverse substanţe chimice. Acestea sunt mult mai eficiente în îndepărtarea pistruilor, dar pot fi dureroase şi uneori produc leziuni la nivelul pielii, scrie Ce se întâmplă doctore?

Află cum poţi scapa de pistrui prin metode naturiste!
Dacă te speli pe faţă cu lapte, acidul lactic conţinut de acesta va avea un efect de peeling chimic foarte delicat asupra pielii, fără a-ţi irita sau usca tenul. Şi sucul de lămâie s-a dovedit a fi o armă împotriva pistruilor: aplică-l cu degetele şi este de ajuns pentru a-şi face efectul.

Măştile naturale din anumite fructe şi legume, cum ar fi caisele, coacăzele sau castraveţii, te pot ajuta să scapi de pistrui. Nu îndepărta masca de pe faţă în totalitate, şterge cu un şerveţel surplusul şi aplică apoi o cremă hidratantă. Dacă ai tenul gras, foloseşte înainte de a aplica masca puţin suc de lămâie.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incepe prin a-ti prepara o infuzie de soc, pe care o vei folosi dimineata si seara pentru a curata tenul. Dupa ce te-ai sters cu aceasta infuzie, asteapta sa se usuce si apoi clateste cu apa calduta. Infuzia de soc poate sa fie alternata cu infuzie de patrunjel care diminueaza pistruii precum si petele maronii de pe fata si pe care o vei aplica in acelasi fel, lasand-o mai intai sa se usuce.
De asemenea, efect garantat asupra pistruilor il are telina:
fierbe cateva frunze de telina si aplica cataplasme cu acest produs in zonele cu pistrui. Zeama de lamaie reprezinta si ea un remediu pentru aceasta problema. Se poate folosi zeama ca pe o lotiune cu care sa freci pistruii sau poti sa folosesti miezul intreg, fara a mai stoarce lamaia.
Te pup!

| Public22 a răspuns:

Nu poti scapa de ele.

| Peaches a răspuns:

Nu poti scapa de pistrui. Poti doar sa folosesti un fond de ten care sa se potriveasca perfect cu culoarea pielii tale.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| alynushka99 explică (pentru Peaches):

Ba poti

| Peaches a răspuns (pentru alynushka99):

Ma bucur pentru tine. happy

| Z3R0H0uR a răspuns:

O infuzie de soc ar fi buna.