| Serendipity17 a întrebat:

Hey! Cum se ia machiajul waterproof? >.< Ma refer in special la tus... am un demachiant de la Elmiplant si nu prea se ia.Tre sa frec o gramada si oricum dupa raman cateva urme.

Hai ca dau funda.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Pui demachiantul si lasi putin, sa se inmoaie tusul, nu stergi imediat, si incearca cu o crema de fata mai degraba, adica sa fie un pic mai grasa decat demachiantul - sau iei un demachiant mai gras, dar numai pentru ochi nu cred ca se merita sa dai banii, incearca cu orice crema de fata ai la indemana

3 răspunsuri:
| tyna90 a răspuns:

Demachiantul sensibio H2O de la bioderma este excelent, este bun si pentru produsele waterproof

| Madalina_Ghita_1989 a răspuns:

Machiajul waterproof se ia cu demachiant special pentru ochi. Daca ai un demachiant pentru fata (nu special pentru ochi), e posibil sa nu fie suficient de puternic pentru machiajul waterproof. Eu am unul pentru ochi (care demachiaza foarte bine orice tip de machiaj de ochi) si unul de fata care curata si indeparteaza blush-ul si fondul de ten.