| Zambaretu1 a întrebat:

Hey. Este adevarat ca zeama de lamaie albeste pielea? Adica si fata si mainile/picioarele. orice parte din corp? Daca da, cum o aplic? Si in cat timp isi face efectul.
Va rog nu luati aceasta intrebare in deradere.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Gasesti la farmacie spirt pentru fata. Acesta curata fata si o albeste, o sa ai un ten curat si catifelat.

| greyhound a răspuns:

Poti s-o si bei
Bea sau mananca o jumatate de lamaie inainte de culcare sa vezi ce ten o sa ai a 2a zi

| Uza a răspuns:

Nu stiu ce sa mai zic despre acest lucruri scrise pe internet,dupa ce am avut cateva intamplari cam neplacute,majoritatea sunt niste abureli asa ca mai bine ar sa iti cumperi creme speciale pentru albire,nu sunt scumpe dar sunt sigure decat lamaia,sunt sanse sa te iriti deoarece lamaie e acida si dupa nu vei avea o surpriza prea placuta.

O intamplare de-a mea cu asa zise masti pentru puncte negre scrise pe internet, ce rezultate am avut? punctele la locul lor si m-am ales cu tenul iritat, era rosu si uscat, si in zona T imi lucea ca naiba pielea, asa ca nu iti recomand asa zisele solutii naturale:-s.

| alexblack00 a răspuns:

Lamaia este usor acida, asa ca daca ai tenul mai sensibil amesteca o parte zeama de lamaie si o parte apa minerala. De asemenea, nu mentine zeama de lamaie mai mult de 30 de secunde pe piele, pentru ca acizii puternici iti pot provoca iritatii.

Datorita continutului bogat de vitamina C al sucului de lamaie, celulele de colagen naturale ale pielii vor fi stimulate, iar tenul tau va arata proaspat, curat si foarte placut la atingere.
Nu este buna pentru cosuri, ci pentru uscarea tenului gras, curatire si inalbire-este de fapt un acid, ca si otetul ( citric si acetic). Prea multa, poate arde pielea. Intra mai mult in componenta mastilor de ten.

| Sunnywaves17 a răspuns:

Nu, nu este adevarat.