| InnaBotezatu a întrebat:

Hey fetelor! mai e putin timp pana ce incepe scoala si as avea o intrebare.ce o sa va puneti sau aveti in geanta de scoala? dar cand iesiti in oras cu prietenele? Scuzati categoriabig grin[Promit fundita; x]

Răspuns Câştigător
| Frrramboise a răspuns:

Paaai in timpul scolii e un haos totaaal in geanta mea laughing si nu numai atunci happy
Deci,in general am :
-pixuuuri
-servetele uscate
-servetele umede
- absorbante blushing ( e bine sa ai la tine,in caz ca ai o "surpriza"tu, sau prietena )
-carnetul de notee I don't want to see
-telefon sigh
-baaaaaaani
-luciu de buze, mascara
-oglinda
-agrafe laughing
-o perie de par ( dinaia mica, de buzunar )
-parfumelll ( tot micut)
-casti
-un deodorantt laughing
-gumaaaa de mestecat big grin
-cheile...
Cateodata si copiute, biletele, chestii de rontait, cred ca ajung.

| InnaBotezatu explică (pentru Frrramboise):

Aoleo x_X si la mine e haos total numai ca eu imi mai tin si alte plusuri pe langa ce iti tii tulaughing vroiam sa vad daca sunt singura care imi car toate chestiutzele dupa minelaughing)

| Frrramboise a răspuns (pentru InnaBotezatu):

Nu,nu esti singura laughing
Ms de FUNDIIIIS :*

7 răspunsuri:
| Roses a răspuns:

-manuale hypnotized
-caiete
-penarul
-mancare
-apa(dar mai mereu pierd sticla rolling on the floor
-cateodata bani
-absorbantewinking
-carnet de note at wits' end
-telefon
-cheile
-mai am cate un elastic ratacit printr-un buzunarel din ghiozdan smug
-mai rar servetele umede la mine in ghiozdan(dar incepand de anul asta o sa am mereu....cred... laughing

Si in geanta cand merg in oras, mai nimicaaaa....nu prea am nevoie de eabatting eyelashes

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Buna! Cred ca mi-as pune orice isi pune orice fata:
-luciul de buze
-parfumul(daca e mai mititel)
-un pachet de servetele
Fundita?happy

| Euletitia a răspuns:

Buna! la scoala imi iau in geanta urmatoarele lucruri:
-caiete pentru toate materiile, inclusiv caiete de teme la fizica, mate, romana, chimie
-manuale la toate materiile
-dictionare si caiete speciale la engleza si germana
-culegeri la mate, fizica si chimie
-cartea la romana cu opera pe care o studiem in acel timp(fie ca e vorba d eun roman, ori de un volum d epoezie)
-dosare cu proiecte(atunci cand avem de predat/prezentat proiecte la unele materii)
-penar care contine: 2-3 pixuri labastre, pix verde, pix negru, pix rosu, 2 creioane HB, radiera, ascutitoare, corector, set de 6 carioci, marker galben, marker negru mediu, rigla de 15 cm, compas
-or igla de 30 cm, 2 echere de 2 tipuri si raportor
-carnetul de note
-un carnet pe acre am notat orarul, ce lucruri mai am de cumparat pentru scoala etc
-o oglinda
-o perie/un piepten
-un pachet de servetele umede
-un pachet de servetele uscate
-parfum
-un ruj
-2 sticle de apa de jumatate de litru
-un sandwich
telefon
-bani
In oras, am in geanta urmatoarele lucruri:
-oglinda
-piepten/perie
-ruj
-parfum
-servetele umede
-servetele uscate
-telefon
-bani

| Helăăăăăuu a răspuns:

In cea de scoala carti, caiete, penar. O sticla cu apa si mancare ( stiksuri laughing ) de prin pauze ramase. In oras, please, ce geanta, haine misto si telefonul in buzunar si ceva banuti. puppy dog eyes

| bubz20 a răspuns:

Pai cam de toate si de, ce am nevoie un luciu, mascara pentru retusare, oglinda telefon, servetele ( si uscate si umede), tampoane de rezerva daca este cazul, pila de unghii nu o scot niciodata din geanta, ceva de prins parul, clame, un parfum si cam atat, in afara de caietele pentru scoala pixuri, creioane marcare si alte nebunii. :X