| Cristina987 a întrebat:

Hey, ieri mi-am cumparat ulei de ricin si nu stiu cum sa il aplc pe par. Adica stiu drao ca am o nelamurire, trebuie aplicat pe parul ud sau uscat?

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ღNameღ a răspuns:

Buna, asculta-ma pe mine, stiu ce spun pentru ca si eu folosesc tratament cu ulei de ricin si am REZULTATE happy.
In primul rand iti iei un caston in care pui suficient ulei de ricin ( eu am parul pana la sani deci mi-am pus 5 ml ). Apoi, iei un iaurt ( nu activia sau actimel sau sana sau mai stiu eu ce, nutry day, fara nimic ) si pui un sfer de iaurt in castron, cu tot cu ulei. Apoi, poate o sa ti se para scarbos, dar trebuie sa iei un galbenus de ou si sa ti-l pui in solutie cu tot cu uleiul de ricin apoi sa amesteci, si daca vrei poti pune si ulei de masline pentru ca ajuta extrem de mult in luciu sau cresterea parului.
That's it, succes!

| Cristina987 explică (pentru ღNameღ):

Parul trebuie sa fie ud?happy
Cat timp il las?big grin

| ღNameღ a răspuns (pentru Cristina987):

Da, iti umezesti parul si apoi aplici asta. eu il las intre 30 de minute si o ora, dar cu cat il lasi mai mult cu atat e mai bine:*.
Eu fac asta cam de 2 ori pe saptamana.
! ATENTIE! Dupa ce faci asta, te speli pe cap. Dupa ce te speli pe cap, rezultatul nu va fi unul satisfacator, efectul se va vedea 100% intr-o zi, maxim 2. Sa nu te sperii daca vei avea parul aspru dupa, e normal, intr-o zi isi va revenii si va fi mult mai frumoshappy.
Succes, sa imi spui rezultatul si daca ti-a placut! Te pup:*

7 răspunsuri:
| olivikkka a răspuns:

Personal aplic pe parul uscat, bafta

| minho a răspuns:

Buna! uleiul de ricin trebuie aplicat pe par dupa ce faci dus adica pe parul ud. Dupa ce l-ai aplicat lasa-l asa 10-15 minute apoi clatesteti parul cu apa. Pont:niciodata sa nu te speli pe cap cu apa fierbinte pentru ca distruge parul, apa trebuie sa fie calduta doar. Sper ca ti-am fost de ajutor.:*

| karellia58 a răspuns:

Te speli pe cap inainte,ca sa fie porii deschisi,te usuci dar nu prea tare,parul sa fie un pic jilav,uleiul il incalzesti in prealabil,scufundand sticla cu ulei in apa fierbinte,pana se incalzeste, apoi il aplici, la radacina, facand cararari cu pieptenul, pui o folie de plastic pe par si apoi un prosop imbibat cu apa fierbinte ca sa inlesneasca actiunea lui.

| AmyAmelie a răspuns:

Trebuie aplicat la baza scalpului pe parul uscat.Se lasa sa actioneze 4 ore pentru rezultate bune.Iti poti tine parul intr-un prosop in tot acest timp.

| Maia36 a răspuns:

Buna
1. Cu varful degetelor se va aplica ulei de ricin la radacina firelor de par si pe scalp.
2. Se va distribui uleiul uniform printr-un masaj usor al scalpului.
3. Nu se va folosi ulei in exces pentru ca acesta va fi mai greu de indepartat si spalat de pe scalp.
4. Dupa aplicarea uleiului, parul se acopera cu o boneta si se va inveli intr-un prosop.
5. Uleiul se va lasa sa actioneze aproximativ 15-20 de minute asupra parului sau chiar intreaga noapte.
6. Se va spala parul cu un sampon pana cand se elimina complet uleiul de ricin.
7. Se va repeta procedura o data pe saptamana timp de 6-8 saptamani pentu ca rezultatele sa fie vizibile.