| FashionVictim93 a întrebat:

Hey. Imi puteti recomanda cateva primere bune care au efect de blur reducand porii, sa hidrateze, sa nu lase tenul incarcat sau sa luceasca... Tenul meu este Mixt in zona T gras si in rest uscat. Eu folosesc un fond de ten matifiant. Buget maxim 15€. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi-a placut cel de la Revlon, Photoready.

| Rx5hnS a răspuns:

Nu exista primer hidratant pentru pori. Sunt primere separate. O gama accesibila de primere care îmi place este de la Maybelline Master.
INSA, pentru pori, primerul la-s cataloga ca fund unul mai de zi. Adică nu ii face sa dispară de tot. Ii estompează. Daca vrei ten flawless, încearcă primerul Pore Filler de la NYX, care e mai scumput, in jur de 70 de lei in magazinul fizic, dar cel mai bun primet pentru pori încercat de mine este Porrefesional de la Benefit, care in varianta full size e 167 de lei sau cea de 44 de ml e 200 si ceva de lei. Asta, matifiaza si absoarbe sebumul si efectiv șterge porii daca e aplicat tapotând. Il poți încerca, este varianta travel size la sephora care e vreo 62 de lei, si daca îți place, il vei cumpăra full size. Dar sa tii cont ca toți avem ten diferit, ph diferit si produsele nu se potrivesc la toată lumea.
De exemplu eu ador primerul de la benefit, dar prietena mea cea mai buna zice ca nu face nimic.