| Andamibmib a întrebat:

Hey, imi puteti scrie niste sfaturi in legatura cu parul? Am parul aspru si varfurile despicate de la placa, ce sa fac ca sa rezolv problema asta (in afara de renuntarea placii)?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Crisツ a răspuns:

Ai putea folosi o masca de par si pentru un efect mai rapid, exista si samponuri speciale pentru fire despicate.Masca nu trebuie sa o folosesti decat o data la 2 spalari. happy

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu folosesc de vreo 5-6 luni serul pentru varfuri despicate de la avon pentru ca le aveam foarte tocite si speram sa maschez macar acest lucru, dar sincer nu a mai fost nevoie sa ma tund deloc. Dupa o folosire indelungata, pare ca le-a reparat ca prin minune.Merita sa il incerci, macar ca ti le lipeste temporar...

| Gabrielle16 a răspuns:

Daca ai varfurile despicate cel mai bine este sa le tunzi ca nu se mai repara. Este bine sa te tunzi cat mai des, asa creste parul mai repede si varfurile isi revin. Dupa aceea poti sa folosesti diferite produse ca sa il intretini: masca, balsam, ser si sa il piepteni de la varf spre radacina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-ti varfurile despicate.
Foloseste masti naturale pentru par.
Iti recomand otetul de mere si tinctura de propolis.happy

| anacolda a răspuns:

Sa dai cu niste ulei de masline si apoi sa dai cu ou si sa tii parul cu ou cam o ora. De la ou se intareste radacina instantaneu si tine o saptamana-doua, apoi repeti.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| loredanaFS a răspuns:

Buna. Uite cateva sfaturi pentru un par stralucitor: http://www.fetelestiu.ro/health-and-beauty/cum-sa-ai-un-par-stralucitor/

| sunmiley a răspuns:

Hey! Imi pare rau sa iti spn, dar asprimea si despicarea varfurilor se datoreaza placii...Dar nu dispera, avem solutii! Mai intai, cumpara-ti vaselina, dar vaselina dinacea pentru corp, nu de masina...O poti aplica putin cate putin pe par.Foloseste un balsam de par mai nutritiv, si mai scade din gradele de la placa. De ex. folosessti 200 grade celsius? Rezuma-te la mai putin:190-180 chiar.Si nu mai folosi placa constant. Atat am eu de spus!