| izab3llaa a întrebat:

am si eu o nelamurire : Care din cele doua arde mai tare parul?! placa sau ondulatorul?! si ce as putea folosi pentru varfurile arse si despicate?!(in afara de foarfeca )

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Cred totusi ca ondulatorul deoarece in momentul in care faci bucla, trebuie sa-l tii mai mult timp in contact cu parul.Eu una nu am avut probleme de la placa. Pt varfurile despicate exista diferite seruri pentru varfuri, eu mi-am luat unul de la Gerovital Plant. Chestia e sa nu dai prea mult pe varfuri ca le face sarmoase. Si rezultatele se vad dupa aproximativ 3 saptamani. E accesibil ca pret, 12 sau 13 lei. Oricum, daca varfurile sunt f deteriorate nu cred ca se refac. :*

3 răspunsuri:
| barefoot a răspuns:

Ambele ard parul la fel. Depinde de cat de des le folosesti. Ca sa nu mai arda parul chiar asa de tare poti folosi un produs cu protectie termica, pentru a proteja parul. Pentru varfuri despicate poti incerca seruri, masti de par. sau le poti tunde o data la 3 luni, cum se spune ca e ideal.

| AlexandraFlo a răspuns:

Ambele ard parul la fel de mult pentru ca il supun unei temperaturi foarte ridicate. In momentul in care ai varfurile arse si despicate, cea mai buna solutie este sa le tai pentru ca astfel inlaturi ce e nesanatos la parul tau si in plus, va avea un aspect mult mai placut. Si pentru a preveni varfurile despicate, incearca pe cat posibil sa folosesti mai putin placa si ondulatorul dar daca totusi nu poti, folosesti un produs pentru protectie pe care il aplici inainte de a folosi placa sau ondulatorul.

| eandopuncttk a răspuns:

Ambele ard parul...
dar varfurile le poti taia o data pe luna happy