| anonim_1647 a întrebat:

Hey! intrebare pentru fete! sunt fata, am 14 ani jumate si ma credeam una dintre norocoasele fete care nu au problema cu cosurile pana sa vad ca mi-au aparut cateva cosuri p picioare. cum as putea scapa d ele?

2 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Pffstraight face
asa si eu credeam ca sunt una dintre fetele norocoasestraight facesigh
saptamana asta mi-a iesit si miestraight face
ai grija sa nu le spargi ca minestraight facemi-a iesit 2 furuncuri unul langa celalaltcrying
am mers la farmacie si a zis ca o sa treaca pe parcurs este doar o ''iritatie''straight face
bahh nici eu nu stiu ce sa cred...

Pa-pa straight face
ai grija de tine si du-te si tu la o farmacie sa vezi ce iti spune!
bafta

| Kamalian a răspuns:

Bna.Cosuri pe picioare ti-au iesit pentru ca nu te hranesti cum trebuie.Bea 2 l de apa pe zi, mananca fructe si legume in fiecare zi.Incerca odata pe saptamana sa iti faci o exfoliere, Poti pune in gelul de dus cafea si obtii cel mai ieftin exfoliant(tinand cont ca ai doar 14 ani, nu cred ca ai tu rabdare sa faci ceva mai complicat)happy. Dupa aceea aplica un lapte sau unt de corp. Dar bazeaza-te in special pe apa! Cateodata si farmaciile dau gres.Pentru ca totul porneste de la alimentatia proasta.

O zi bunahappy