| MikutzaDragutza a întrebat:

Hey lumeee'! Pe 22 e serbarea la scoala(si e si ziua mea,da'ma rog).Cu ce sa ma imbrac(sunt a V-a)? Sa vin in blugi si cu o bluza draguta? Sau cu o rochie pana aproape de genunchi(e neagra si are putin roz).Si nu stiu ce sa port! As purta blugi dar, pare prea obisnuit(SI E SI ZIUA MEA SI DEA VREAU ROcHIE)! Dar eu probabil o sa iau premiul I, deci o sa ies in evidenta si mie sa nu se ia de mine directoarea...

Si sa mai imi cumpere tata coronita cu flori? Eu i-am zis ca sunt prea mare si ca o sa rada colegi de mine straight face

Sa vin cu parintii sau singura? Parintii vor amandoi sa vina si mie cam mila de ei sa ii refuz puppy dog eyes

Deci ce fac si cum fac?

7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

E simplu.
Ia-ti rochita, daca e decenta si draguta directoarea nu are de ce sa se ia de tine(si daca se ia, inseamna ca-i putin dusa cu pluta deci ignora!), uita de coronita(eventual iti poti prinde o floare in par), vino cu ambii parinti, ca ei te-au facut, te-au crescut si au avut grija de tine si nu ai de ce sa-ti fie rusine cu ei. Lasa-i sa se bucure si sa fie mandri de tine.
Daca rade cineva de tine, desi nu cred sa se intample asta, arata-i ca nu te intereseaza. Pentru ca nu are de ce sa te intereseze. Vezi-ti de treaba, fruntea sus si zambet larg pe fata. Bucura-te din plin de realizarile tale si lasa invidiosii sa te invidieze.
PS: sa nu te puna sfantul sa mergi la premiere in colanti. Unele gagici nu-si dau seama ce vorbesc. Scoala nu e club si colantii nu se preteaza la asa ceva.

| SergiuBoss11 a răspuns:

In primul rand imbraca-te cum vrei. Odata in an ai aceasta onoare, iar in al doilea rand nu numai tu vei veni cu parintii deci ar fi bine sa ii chemi si pe ei.
Si de ce sa rada colegii de tine? Coronita o iei ca esti cea mai desteapta.

| TiffanyღBJ a răspuns:

Depinde cum se imbarac si celelalte fete. Daca rochita ta nu este foarte eleganta, poart-o. Sau ia-ti o rochita cu un imprimeu floral, ceva de vara, in culori pastelate.
Invita-ti parintii sa vina cu tine, se vor bucura foarte mult, mai ales ca o sa iei si premiu..si mai tarziu o sa te bucuri ca ei au fost acolo cu tine. Cat despre coronita, de ce nu? Lasa-i sa rada daca altceva mai bun nu au de facut. Probabil sunt invidiosi big grin

| DDoctorita a răspuns:

Deci, in primul rand, esti abia clasa V, eu sunt in primul an de facultate, si anul trecut cand am terminat a12a, parintii mei si al tuturor prietenilor meu au venit la sfarsit de an... asa e frumos! Nu trebuie sa iti fie rusine cu parintii tai, doamne, e un lucru atat de normal sa vrea sa isi vada fetita terminand al5a an de scoala...

Ia'ti o rochita, in blugi nu! Esti fata, ce naiba, mai e si sfarsit de an + e si ziua ta, ROCHIE! happy

Si da, ia-ti coronita, crede-ma ca atunci cand o sa ai 20 de ani sau poate mai mult, o sa le vezi in camera ta si o sa iti aduci aminte de multe lucruri. Sunt amintirile copilarieiwinking. =)

| PoiisoonPinkPiiP a răspuns:

Rochia..pentru ca va fi cu siguranta cald.Iar daca o sa iei premiul 1 (felicitari) va trebuii sa iesi in evidenta si plus ca e si ziua ta.Parul am niste idei pentru tine care ti-ar sta de minune daca ai parul mediu/lung
http://www.youtube.com/watch?v=r_2E1jg06_0&feature=relmfu uite aici 4 feluri..eu ti la-s recomanda pe al 3-lea doar ca e putin mai complicat dar cu siguranta vei arata traznet. Daca nu si 4 e dragut. Faza cu coronitza..nu prea..sii da.dc sa nu vina parintii? Sa fie mandrii de tine ca vei lua premiu! O sa fie foarte mandrii de tine..vei vedea..Si o vara placuta>:D

| Pufee a răspuns:

Daca ai parul lung, fa-ti-l intr-o coada impletita si dati-o pe langa gat. Si convngeri pe ai tai sa iti ia o rochita inflorata si cu o curea subtire maro si niste opincute crem.
Daca ai parul scurt, convingei pe ai tai sa iti ia niste colanti colorati ori in dungi ori animal print, mov sau albastri, cu o bluzita sau un tricou alb sau negru cu un mesaj dragut pe el.:* sper ca ti-am fost de ajutor.

| Pufee a răspuns:

A si parintilor tai daca nu vrei sa vina zile ceva de genu: sunt toti colegi mei acolo, toti vin snguri. O sa ma simt prost daca veti fi acolo.