| marilena04 a întrebat:

Hey :*mi-am luat astazi ulei de ricin pentru ca vreau sa creasca ceva mai repede parul si sa ii ofere stralucire. dar pentru cele care ati folosit, de cate ori pe saptamana trebuie sa ma dau cu el? in combinatie cu ce? si cat trebuie sa il las pe par? big grin astept si parerile celor ce l-au folosit >:" mc:* ( nu dau fundita:p doar voturi ): D

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GoldDust a răspuns:

Ai facut cea mai buna alegerewinking Te poti da cu el de doua ori pe saptamana, doar la radacina (doar cu cel de masline te dai pe tot parul) si il tii in caputz cam o orawinking (bine... eu l-am tinut si mai mult si fac treaba asta cam de 1 an jumate). Daca vrei sa-l mai combini cu ceva, ai putea sa faci asta cu ulei de maslinewinking

| bianca a răspuns:

Buna!
nu ma intereseaza fundita daca ajuti, ajuti pentru ca vrei nu pentru ceva anume.
sa revenim la subiect
am folosit ulei de ricin!
este minunat
pe langa faptul ca accelereaza cresterea parului are si proprietati regeneratoare si ii ofera parului stalucire
eu l-am folosit simplu, nu l-am conbinat cu nimic
in aplici pe pielea capului, masezi acolo dupa pe lungime si insisti la varfuri(mai ales daca sunt despicate).
eu il aplic seara imi pun o punga in cap si de dimineata cand ma trezesc ma spal de 3 ori cu sampon fff bine pentru ca nu are un miros foarte placut.
vezi nu abuza!
cred ca de 2 ori pe luna e suficient sa il folosesti.
succes si sarbatori fericite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am folosit, dar stiu de la prietene ca trebuie sa iti dai cu vreo 3-4 ore inainte sa iti speli parul, in special pe radacini si apoi intinzi spre varfuri.foloseste-l cam o data pe saptamana.
dar, eu iti recomand ceva ce folosesc eu si da efecte. lotiunea cu petroleum, vit A si E de la Gerovital. E perfecta pentru regenerare, reparare, accelereaza cresterea. Singura problema e ca are un miros intepator.